Іноземці почали виводити валюту з України: що відбувається з курсом валют

Нацбанку сьогодні довелося продавати долар із золотовалютних резервів. Він вивів на ринок $ 44,5 млн за 27,40 грн / $.

Іноземці почали виводити валюту з України: що відбувається з курсом валют
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Зміцнення гривні тривали не довго. Вже 8 квітня її безготівковий курс знову почав падати, а долар подорожчав – додав 28 копійок, і міжбанк закрився в рамках 27,35-27,38 грн/$. Готівковий ринок відреагував трохи суттєвіше. Середній курс продажу долара виріс на 35 копійок – до 27,40-27,75 грн/$, купівлі – на 45 (до 26,90-27,10 грн/$).

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, посилаючись на інформацію Страна.Ua

Loading...

Ажіотаж на купівлю валюти зробив Сітібанк. Кілька днів він не виступав у своїй звичній ролі – скупника долара під закордонних клієнтів-держателів облігацій внутрішньої держпозики, які їх продають і йдуть з України. А сьогодні знову почав скуповувати валюту. Як тільки таку ситуацію помітили колеги, то тут же поспішили слідувати його прикладу.

Якщо такий великий валютний споживач, як Сітібанк скуповує долар, то його курс буде рости. Сьогодні і стався стрибок попиту на валюту.

За великим покупцем послідували і інші учасники ринку. Вчора Нацбанк не дав опуститися долара нижче рівня 27,0 грн/$, а сьогодні на зростанні попиту котирування досягли 27,45 грн/$.

Нацбанку сьогодні довелося продавати долар із золотовалютних резервів. Він вивів на ринок $44,5 млн за 27,40 грн/$.

Якби не НБУ, то міжбанківські котирування точно перевалили за 27,50 грн/$, а так скоректувалися до вечора до 27,38 грн/$. Тому фінансисти стали ще активніше обговорювати версію про змову Нацбанку з іноземними власниками держоблігацій. Власне, про неї говорили весь тиждень, а сьогодні вона на ділі підтвердилася.

Як тільки минулого тижня гривня зміцнилася, Нацбанк почав скуповувати долар. Сітібанк і інші банки, які обслуговували нерезидентів, виводять капітали з ОВДП, залишалися на задньому плані – не переходили дорогу НБУ. Але зараз держпідприємства перестали активно розпродавати долар і його вийшли скуповувати під іноземців. Цього чекали: що спочатку курс знизять до позначки 27 грн/$, а потім випустять на міжбанк іноземців, щоб вони дешевше скупилися доларом і вивели капітали з України. Власне, це і сталося.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА  повідомляла, що експерти вважають, що курс долара найближчим часом в Україні опуститься істотно нижче 27 гривень.

Як повідомлялося раніше, відсутність співпраці України з Міжнародним валютним фондом може призвести до істотного зростання дефіциту бюджету України і зробить негативний вплив на курс гривні. За прогнозом аналітиків, курс долара, який вже досяг річного максимуму в 2020 році, може подолати бар’єр в 30 гривень за долар.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...