Коронавірус і економіка: які країни найбільше постраждали

Влада кожної країни опиняється перед вибором - посилювати карантин і охороняти здоров'я та життя людей або погіршувати економічне становище. Або ж навпаки.

Коронавірус і економіка: які країни найбільше постраждали
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Через введення карантину у багатьох країнах світу і закриття кордонів економічно-торговельні відносини не розвиваються ні всередині, ні зовні держав. Навіть ті країни, в яких не вводили карантин, все одно страждають у зв’язку з припиненням міжнародних ланцюгів поставок.

Влада кожної країни опиняється перед вибором – посилювати карантин і охороняти здоров’я і життя людей або погіршувати економічне становище. Або ж навпаки.

Loading...

Коронавірус вплинув на ринок нафти в світі. На початку квітня країни світу тільки почали зводити свої дані, щоб прорахувати, наскільки змінився ВВП у першому кварталі 2020 року. Першою країною, яка на офіційному статистичному рівні повідомила дані про ВВП першого кварталу, став Сінгапур. Країна не вводила занадто жорстких карантинних заходів і змогла локалізувати темпи поширення хвороби.

На початку квітня Міністерство торгівлі Сінгапуру офіційно повідомило, що ВВП країни в першому кварталі 2020 року скоротився на 2,2%, а загальне падіння за весь рік може скласти від 1,5% до 4%.

8 квітня Центральний банк Франції оприлюднив власну статистику – ВВП країни за перший квартал впав на цілих 6%. Це найгірший показник країни з часів Другої світової війни.

Найбільше від коронавірусу постраждали галузі будівництва,  торгівля, транспорт, готельно-ресторанний бізнес. Разом узяті всі ці галузі складають близько 55% французького ВВП.

ВВП України вже почав падати ще в січні 2020 року через скорочення промисловості. Пандемія коронавірусу тільки погіршила цей процес. Українські експерти прогнозують падіння в першому кварталі приблизно на 3,5% ВВП. В Офісі президента вважають, що за результатами всього 2020 року падіння може скласти 5% ВВП.

У той же час, міжнародні експерти запевняють, що найбільше падіння зафіксовано у другому кварталі 2020 року. Наприклад, у Бельгії зараз прогнозують падіння за перший квартал приблизно на 4% ВВП, а в другому – аж на 15%.

Схожа ситуація і в Німеччині. У першому кварталі 2020 року там очікують зниження ВВП на 1,9%, а вже в наступному – на 9,8%. Падіння ВВП Італії за перший квартал очікується на 3%, а за другий – ще на 5%. Так само буде знижуватися і польський ВВП – на 1% у першому кварталі і майже на 8,5% у другому.

Міжнародні експерти прогнозують падіння на рівні 9% ВВП в Китаї. Те ж стосується і Канади – майже 5% падіння ВВП. Такі показники прогнозують і Росії, а коливання на ринку нафти можуть лише збільшити падіння від 5% ВВП і вище.

Польщі прогнозують вихід з рецесії вже на початок 2021 року Великобританія може очікувати початок підвищення ВВП в середині 2021 року. Що стосується Німеччини, то тут економісти взагалі очікують різкий стрибок вже в третьому кварталі 2020-го – зростання на 9% ВВП.

Сильно від кризи постраждають і США, де зафіксовано найбільшу кількість хворих. Деякі організації заявляють про можливе падіння американського ВВП на 16% за перший квартал 2020 року, однак вже в четвертому кварталі економіка стабілізується і знову почне зростати.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА розповідала, що Білорусь не зацікавлена в імпорті та експорті газу в Україну, оскільки білоруським оператором ГТС є компанія «Газпром трансгаз Білорусь», власники якої знаходяться в Росії.

Повідомлялося, що жителі України під час карантину масово беруть кредити і залазять у борги, адже не вистачає грошей на найнеобхідніше.

Джерело: Народна Правда