Ціни на житло в Україні впали у два рази: озвучений прогноз на майбутнє

Експерти розповіли, що буде з ринком нерухомості в Україні після карантину

Ціни на житло в Україні впали у два рази: озвучений прогноз на майбутнє
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Ціни на житло в Україні та Києві зокрема різко впали під час карантину через коронавірус. Вже зараз вартість оренди квартир опустилася на 30-50%.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на РБК-Україна, це пов’язано з тим, що багато підприємств припинили роботу, а працівників відправили у відпустку за свій рахунок, кажуть експерти.

“Багато людей, які планували придбання житла, відмовилися від угод, оскільки очікують падіння цін. Ціни на нерухомість поки що залишаються стабільними, але кількість угод скоротилася”, – прокоментував Styler ситуацію економіст Олександр Хмелевський.

При цьому, за його словами, скасування чи послаблення карантину не призведе до суттєвого пожвавлення економіки нашої країни.

“Світова криза вже почалася, і вона вкрай негативно позначиться на Україні. Частина підприємств збанкрутує, будівництво частини об’єктів буде заморожено. Різко зросте безробіття, впадуть доходи населення. Гривня буде знецінюватися, а інфляція зростати. Все це призведе до падіння попиту на нерухомість. У доларовому еквіваленті ціни на нерухомість можуть знизитися до 2020 року на 15-20%. Разом з тим, через девальвацію гривні, ціни в гривні можуть залишитися незмінними і навіть зрости. З припиненням карантину дещо зросте попит на оренду житла. Тим не менш, він не відновиться до рівня початку року і весь 2020 буде перебувати в стагнації”, – зазначив експерт.

У той же час багато експерти роблять висновок, що після карантину і кризи багато українців задумаються про купівлю власного житла, особливо будинку, хоча б з невеликою ділянкою землі. Але, є думка, що саме будівельна галузь буде в ряду тих, кому потрібно більше часу на відновлення.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що українці найбільше бояться економічних наслідків від запровадження карантинних обмежень, ніж самої епідемії коронавірусу в Україні. При цьому майже одна п’ята жителів країни вже зіткнулася з проблемами на роботі, викликаними заходами з протидії Covid-19.

Економіка України може відновити зростання і компенсувати втрати першого півріччя 2020 року, якщо отримає допомогу від Міжнародного валютного фонду.

Джерело: Народна Правда