Українці звертаються до шаманів та цілителів частіше ніж до лікарів: цікава статистика

Українці на карантині майже не звертаються за допомогою до психологів

Українці звертаються до шаманів та цілителів частіше ніж до лікарів: цікава статистика
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Абсолютна більшість українців не звертаються до психологів.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це говорять дослідження соціологічної групи “Рейтинг”.

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” зафіксували наявність у респондентів ознаки депресії, тривоги, паніки, втоми і розладів сну. Порівнюючи результати опитувань двох хвиль (І хвиля – 27-28.03, II хвиля – 3-4.04) помітне незначне зростання тривожності, втоми і безсоння. Рівень депресії і паніки залишилися на тому ж рівні.

Опитування проводилося у два етапи: 27-28 березня, а також 3-4 квітня, коли в Україні вже кілька тижнів діяв карантинний режим. Опитування показало, що за допомогою до психологів звертаються вкрай мало українців. Так, 91% не роблять цього ніколи, 5% – звертаються рідко, 3% – іноді. Лише близько 2% опитаних роблять це часто або постійно.

Переважна більшість не звертається за допомогою до цілителів або екстрасенсів. Але допомоги у них шукають кілька частіше, ніж у психологів. Так, 88% ніколи не звертаються до них за порадою, 7% – звертаються рідко, 4% – іноді, і 2% – часто або постійно.

Крім того, частіше до психолога звертаються люди молодшого віку, а до цілителів – старшого. І до психологом і до цілителів частіше звертаються жінки.
Опитування проводилося в інтернеті методом Computer-Assisted Self Interviewing (CASI), він здійснений на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. В першій хвилі опитали 1660 респондентів, у другій хвилі – 1700 респондентів у віці від 18 років і старше.

Помилка репрезентативності дослідження з імовірністю 0,95: не більше 4%.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла:

Нова Велика депресія – як коронавірус вдарить по Україні.

Депресія може провокувати розвиток старечої деменції у жінок і чоловіків, які страждають від цього розладу, ймовірність розвитку деменції набагато вище, ніж у їх однолітків без депресії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...