Як святкувати Великдень на карантині: церкви пояснили

На свято будуть діяти поточні обмеження, тобто традиційних богослужінь з великою кількістю віруючих не буде

Як святкувати Великдень на карантині: церкви пояснили
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Кабінет міністрів України ввів режим надзвичайної ситуації в Україні до 24 квітня, таким чином Великдень, який припадає на 19 квітня, пройде не так, як зазвичай.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель, представники різних конфесій розповіли, як будуть проводитися богослужіння у храмах в умовах карантину.

Loading...

Найбільші релігійні організації України, такі як Православна церква України, Українська православна церква Київського патріархату та Українська греко-католицька церква поки не отримували чітких інструкцій щодо проведення богослужінь на Великдень.

Найбільш ймовірний варіант, що на свято будуть діяти поточні обмеження, тобто традиційних богослужінь з великою кількістю віруючих не буде.

За словами митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Православної церкви України Олександр Драбинко, зараз храми очікують рішення Священного синоду з цього питання.

“Ймовірно, що урочистого богослужіння не буде, але прийти і освятити ту ж паску у людей можливість буде. Звичайно, дотримуючись усіх правил індивідуального захисту, з масками і тримаючи дистанцію”, – сказав митрополит.

В УПЦ КП також готуються до того, що богослужіння будуть проводиться в закритому режимі з трансляцією в мережі.

“Ми будемо стежити за розвитком ситуації, як буде поширюватися епідемія, але ймовірно, що богослужіння пройде при порожніх храмах. Якщо пандемія поширюватиметься, і наша влада прийме рішення продовжувати жорсткі обмежувальні заходи, то віруючі повинні залишатися вдома, і там зустрічати воскресіння Христа”, – повідомили в прес-службі церкви.

В УГКЦ теж усвідомлюють всю відповідальність перед своїми віруючими, тому повідомили, що в неділю Пасхи богослужіння, по можливості, будуть проводити на вулиці. Не робитимуть процесій.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що поспілкувався з головами церков щодо безпеки пасхального святкування, а також проведення святкових богослужінь під час епідемії коронавирусной інфекції Covid-19.

Також повідомлялося, що у зверненні прес-служби ПЦУ говориться, що Священний Синод Православної Церкви України “буде приймати відповідні практичні рекомендації для духовенства і мирян, зокрема, про порядок здійснення богослужінь у ці дні, з наближенням відповідного часу”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...