Єврейські кучки 2020: що це і чому псується погода

Песах - це центральне свято в календарі іудеїв, присвячене звільненню єврейського народу від 400-річного єгипетського рабства

Єврейські кучки 2020: що це і чому псується погода
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Єврейські кучки – це народна назва днів перед Пасхою, в які різко змінюється погода в гіршу сторону. Часто в ці дні починаються дощі з поривами вітру і навіть заморозки.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, зміну погоди перед Великоднем люди почали називати Єврейськими кучками тому, що погода напередодні Великодня була дуже нестабільною, навіть, якщо тепла пора тривала довгий час.

Назва походить від іудейського свята “Суккот”. Кучками воно стало зокрема завдяки українському перекладу Євангелія від Іоанна митрополита Іларіона: “А наступало свято юдейське – Кучки”.

Єврейські кучки зазвичай мають наукове пояснення. Великдень випадає на перший повний місяць після весняного рівнодення, а під час повного місяця зростає атмосферний тиск, що знаменується холодним потоком вітру і дощами.

Єврейські кучки – це тиждень перед єврейською Пасхою. Песах (іудейське свято в пам’ять про Вихід з Єгипту) починається в середу 8 квітня після заходу Сонця. Протягом 8 днів юдеї будуть святкувати велике свято, яке завершиться в четвер 16 квітня. Таким чином, Єврейських кучок українцям варто очікувати з 8 по 16 квітня.

ТОП-5 оригінальних способів виготовлення великодніх писанок

Єврейські кучки – прикмети

Кажуть, що в період Єврейських кучок псується вода. Тому її треба ретельно фільтрувати і обов’язково кип’ятити перед вживанням.

В понеділок перед Великоднем треба розпочати генеральне прибирання, звільнивши будинок від мотлоху.

У вівторок закупіть в будинок продукти.

У середу почніть прати одяг. Мийте і чистіть будинок: робіть все, що пов’язане з водою.

У Чистий четвер вперше потрібно стригти волосся дітям, щоб вони були здоровими і щасливими.

За народними прикметами, якщо в п’ятницю почати лікування алкоголізму, то його можна успішно вилікувати.

Субота – останній день для прибирання, фарбування яєць і випікання пасок. Друга половина дня присвячена духовної підготовки до Великодня.

Нагадаємо, Песах — це центральне свято в календарі іудеїв, яке пов’язане з усвідомленням євреїв як народу, він присвячений звільненню єврейського народу від 400-літнього рабства єгипетського. Вважається, що Господь, звільняючи обраний народ, послав на єгиптян десять страт, і тільки після десятої фараон відпустив євреїв. Назва свята походить від слова пасах, що на івриті означає «пройшов мимо, минув».

Джерело: Народна Правда