Карантин в Україні: водіям підготували нові штрафи

В машині маску носити не обов'язково

Карантин в Україні: водіям підготували нові штрафи
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

В Україні значно посилили карантин через коронавірус – вже з 6 квітня почали  діяти більш суворі обмежувальні заходи, які передбачають певні заборони для громадян: штрафи за порушення правил становлять від 17 тисяч гривень, а в деяких випадках – передбачена і кримінальна відповідальність. В плані карантинних заходів автомобілістам пощастило більше, ніж пішоходам – у них менше обмежень. Втім, зовсім без заборон водіїв не залишили. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “Точка доступу“.

Так, в Україні запровадили також і нові правила для власників машин, і штрафні санкції для них також “стартують” від 17 тисяч, а закінчуються сумою в 34 тисячі гривень. Про це розповіли у Кропивницькому місцевому Центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Які заборони з’явилися для автомобілістів і за що штрафуватимуть

  • Тепер не можна їздити на авто на відстань понад 2 км від домівок особам, яким необхідна самоізоляція (у віці від 60 років і тим, хто мав контакт з хворим COVID-19).
  • Заборонено перебувати в салоні автомобілі більш ніж двом дорослим людям без дітей до 14 років.
  • Не можна в’їжджати в населені пункти, визнані вогнищем коронавірусу.
  • Заборонено купувати б/у машини, які неможливо належним чином зареєструвати, хоча при цьому можна оформити договір купівлі-продажу.
  • Не можна перебувати без маски або респіратора в громадських місцях – у тому числі й на парковках (в самій машині такої заборони немає).

Що можна робити водіям на період карантину

  • Дозволено їздити на своєму авто по дорогах всієї країни та виїжджати за кордон, але виключно через відкриті пункти пропуску
  • Можна влаштовувати перекуси та пити напої коло автомобільних заправних станцій
  • Дозволено перевозити пасажирів та дітей до 14 років
  • Можна купувати нові авто і реєструвати їх, змінювати водійське посвідчення в електронній формі.

Нагадаємо, Кабмін заборонив українцям на час карантину перебувати в громадських місцях без маски або респіратора, а також зобов’язав дорослих супроводжувати в таких місцях дітей віком до 14 років.

Джерело: Народна Правда