Коронавірус: чому в Україні помирають частіше, ніж одужують

Україна знаходиться в списку таких країн, як: Конго, Бразилія, Панама, Домініканська республіка

Коронавірус: чому в Україні помирають частіше, ніж одужують
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Коронавірус COVID-19 продовжує атакувати Україну і, на жаль, вже не перший тиждень кількість смертей у нас вища, ніж кількість тих, хто одужав. Якщо дивитися на загальносвітову тенденцію, то Україна знаходиться в списку таких країн, як: Конго, Бразилія, Панама, Домініканська республіка.

НАРОДНА ПРАВДА вже повідомляла, що з початку пандемії і станом на ранок 9 квітня коронавірус COVID-19 підтвердили в 1 484 811 випадках. Померли вже 88 538 пацієнтів, одужали 329 876.

Loading...

За кількістю хворих на коронавірус COVID-19 на першому місці США — 432 132 людини. Далі йде Іспанія — 148 220, і Італія — 139 422.

за смертністю на першому місці Італія, де померло 17 тисяч 669 осіб. Її наздоганяють США — 14 817 та Іспанія — 14 792 жертви. Також багато людей померло і у Франції — 10 тисяч 869.

В Україні станом на 9 ранку 9 квітня зафіксовано 224 нових випадки. Всього коронавірус підтвердили у 1 892 осіб. В Україні померли 57 пацієнтів з COVID-19, 45 осіб одужали.

Раніше також повідомлялося про те, що ситуація зі смертністю від коронавірусу в Україні набагато гірша, ніж у сусідній Росії, там від COVID-19 померли 58 росіян (за станом на 8 квітня), але при цьому інфіковані 7 497 чоловік, одужали сотні.

Про те, чому в Україні спостерігається такий дивний перекіс у статистиці коронавірусу, йдеться в статті Страны.

Видання зазначає, загальносвітова статистика – на 88 тисяч смертей – 331 тисяча одужань – майже 4 тих, кто одужав, на 1 померлого. Але в Україні 1,2 померлих на одне лікування.

Зараз основний удар прийняли на себе США, де пропорції гірше загальносвітових, але все-таки тих, хто вилікувався за весь час майже 23 тисячі – проти 15 тисяч померлих. В Іспанії стільки ж смертей, як і в Америці – але тих, що вилікувався  більше: 48 тисяч. Тобто пропорція близька до загальносвітової. У сусідній Росії показник навіть краще загальносвітового: здорових більше, ніж померлих в дев’ять з половиною разів – 698 проти 76. В Італії результати схожі на США: тих, що вилікувалися тільки в півтора рази більше, ніж померлих – майже 27 тисяч на 18 тисяч загиблих.

Коронавірус: чому в Україні помирають частіше, ніж одужують Коронавірус: чому в Україні помирають частіше, ніж одужують Коронавірус: чому в Україні помирають частіше, ніж одужують Коронавірус: чому в Україні помирають частіше, ніж одужують

Разом з Україною із загальносвітової тенденції вибивається ще ряд країн. Наприклад, Панама, в якій 63 людини померло, а всього 16 одужали. Гірша ситуація в Бразилії. Тут померлих у шість з половиною разів більше, ніж тих, що вилікувалися. Ще в компанії з Україною – Конго, де на п’ять померлих двоє здорових. І Домінікана, де 108 смертей на 50 одужань.

Коронавірус: чому в Україні помирають частіше, ніж одужують Коронавірус: чому в Україні помирають частіше, ніж одужують Коронавірус: чому в Україні помирають частіше, ніж одужують Коронавірус: чому в Україні помирають частіше, ніж одужують

Автор матеріалу вважає, що смертність в Україні обумовлена декількома факторами.

1. Брак тестів. За останніми даними, Україна проводить 471 тест на один мільйон населення. Це в рази нижче, ніж в Європі, США та Росії. Без масового тестування не можна виявити хворих в легкій формі.

Видання зазначає, що сусіди України з антирейтингу теж роблять мало тестів. Наприклад, Бразилія – 258 на мільйон чоловік, Домінікана – 418.

Але, наприклад, і Японія робить мало тестів, але має при цьому показник одужань набагато вище світового.

Тут виникає другий фактор – погане медичне обслуговування. Коли лікарні не здатні ефективно лікувати і витягати з того світу хоча б тих, хто вже захворів і госпіталізований. В Японії стратегія така: масово людей не тестувати, а тільки якщо є очевидні симптоми. Зате тих, у кого вони є, рятувати всіма силами і засобами.

“В Україні ж МОЗ заявляв, що максимум хворих коронавірусом, які здатні прийняти наші лікарні – це десять тисяч чоловік. Що для такої величезної країни, як Україна, звичайно, не так вже й багато. Тобто вже зараз медицина намагається максимально уникати госпіталізації, навіть якщо мова йде про важкі випадки. І коли ситуація доходить до крайньої точки, рятувати вже пізно”, – резюмує автор.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...