Пенсія в Україні: як зміняться виплати з 1 квітня

Пенсіонерам, які отримують пенсію менше 5 тис. грн, додатково виплатять по 1 тис. грн

Пенсія в Україні: як зміняться виплати з 1 квітня
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У своєму нещодавньому відеозверненні у зв’язку із введенням в Україні карантину президент Володимир Зеленський пообіцяв пенсіонерам індексацію пенсій. Виплати зростуть вже з 1 квітня, проте, не всім пенсіонерам варто чекати на підвищення, а тим паче індексацію. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, як зміняться пенсійні виплати, пише “24 канал“.

Найважливіше з того, що потрібно знати пенсіонерам – це додаткова 1 тисяча гривень одноразової грошової допомоги через карантин. Однак отримають її лише ті, у кого виплати і так є меншими за 5 тисяч гривень.

В Україні наразі, за повідомленням міністерки соцполітики Марини Лазебної, таких пенсіонерів більше 10 мільйонів. Окрім них, додаткову тисячу у квітні отримають і понад 400 тисяч одержувачів соціальної допомоги: люди з інваліднюстю з дитинства, діти з інвалідністю та отримувачі соціальних пенсій

Індексація пенсій

Важливо зазначити, що індексації, яку обіцяли провести у квітні 2020 року, не буде. Запланована вона на травень 2020-го.

Проведуть індексацію у травні двома рівнями:

  • Індексація трудових пенсій:
    вона становитиме 11%, а гарантоване підвищення отримають 7 мільйонів пенсіонерів. Таким чином мінімальна пенсія зросте з 1 тисячі 889 гривень до 2 тисяч 97 гривень;
  • Доплата до пенсій:
    пенсіонери, яким виповнилося 80 і більше років, отримають щомісячну надбавку 500 гривень. Загалом це зачепить 1,5 мільйона пенсіонерів.

Скасування пільг і субсидій через штрафи

У Міністерстві соціальної політики запевнили, що через карантин пенсіонери не повинні перейматися за скасування субсидій. У разі, якщо вони своєчасно не заплатять за комуналку, ніхто не забиратиме їхніх пільг. Це буде ще одним кроком заради того ,аби літні люди не виходили на вулицю та менше контактували з іншими людьми. Адже саме пенсіонери є у групі найбільшого ризику смертності через коронавірус.

Пенсія в Україні: як зміняться виплати з 1 квітня

Пенсія в Україні: як зміняться виплати з 1 квітня

Нагадаємо, перерахувати пенсії українцям обіцяли в січні 2020 року. Причина: з 1 грудня 2019 року був змінений розмір прожиткового мінімуму.

А тим часом на тлі страху перед коронавірусом Covid-19, що особливо небезпечний для людей похилого віку, активізувались шахраї, які під виглядом волонтерів обкрадають пенсіонерів.

Також раніше повідомлялося, що українським пенсіонерам, чия пенсія менша за 5 тисяч гривень,  доплатять під час карантину 1000 гривень.

Крім того, під час карантину для літніх людей організують доставку продуктів і ліків. До цього залучать волонтерів.

Джерело: Народна Правда