Польща втратила майже 150 тисяч українських заробітчан через коронавірус

Тільки за останні 10 днів з Польщі виїхала 31 тисяча українців

Польща втратила майже 150 тисяч українських заробітчан через коронавірус
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Коронавірус/Новини

З початку епідемії коронавіруса 143 200 українських заробітчан покинули Польщу. Масовий виїзд українців тривав з 15 березня по 7 квітня. Тільки за 10 днів з Польщі виїхала 31 тисяча українців.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це LIGA.net розповіла прес-секретар Держприкордонслужби Польщі Агнешка Голиас.

За словами прес-секретаря Держприкордонслужби України Андрія Демченка, всього в Україну з 13 березня по 1 квітня повернулися 650 000 чоловік. З них 185 000 українців були евакуйовані спецрейсами, організованими МЗС України.

28 березня Сейм Польщі схвалив антикризову програму дій для підтримки економіки країни на суму 212 млрд злотих (45 млрд євро). Зокрема, передбачається, що трудові мігранти з інших країн, у тому числі з України, можуть розраховувати на автоматичне продовження строку дії робочих віз і карт перебування на період епідемії і, щонайменше, 30 днів після її завершення.

За даними консульського відділу посольства України в Польщі, кількість українських трудових мігрантів у Польщі з 2014 роки зросло у п’ять разів – з 300 000 до 1,5 млн. При цьому офіційно працевлаштовано лише 483 000 громадян України. Це 67% від всіх легально працевлаштованих трудових мігрантів в країні, повідомляє Польське Радіо з посиланням на дані Заклади соціального страхування.

За даними НБУ, за 2019 рік приплив грошових переказів в Україну становив близько $12 млрд. Найбільше їх надійшло від трудових мігрантів з Польщі – $3,8 млрд.

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський заявив, що українська влада домовилася з власниками готелів по створенню там місць обсервації для громадян, які повертаються з-за кордону. До речі, у МОЗ закликали українців повідомляти про сусідів, які порушують режим самоізоляції.

Також, в Угорщині була велика пожежа у автобусі, в якому їхали українські заробітчани. Пригода сталася в 19 км від Будапешта.

Джерело: Народна Правда