Україна на порозі економічної кризи: Світовий банк дав трагічний прогноз

Прогнозується ріст інфляції до 8,9%

Україна на порозі економічної кризи: Світовий банк дав трагічний прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Пандемія коронавірусу потягне за собою важкі наслідки для економіки України – Світовий банк прогнозує у 2020 році падіння ВВП України на 3,5%, а також  ріст інфляції до 8,9% і  дефіцит  держбюджету до 4,9% від ВВП. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, оновлений прогноз Світового банку цитує  FinClub.

Loading...

Відповідно до прогнозу,  пандемія коронавірусу викличе раптове уповільнення економічної активності в Україні, скорочення ВВП цього року на 3,5% і відновлювальне зростання у 2021 році на 3%.

Водночас скорочення на 3,5% прогнозують відповідно до сценарію, який передбачає спад епідемії у другій половині 2020 року, однак невизначеність прогнозу висока.

За даними Світового банку,  інфляція в Україні у 2020 році зросте до 8,9%, а реальні доходи українців упадуть на 4%.

При цьому, дефіцит держбюджету очікують на рівні 4,9% від ВВП, а рівень держборгу зросте до 59% від ВВП.

Нагадаємо, в Україні на час карантину скасували семиденний період для пошуку підходящої роботи: реєструвати безробітних будуть в перший день після подачі заяви в центрі зайнятості; виплати призначать з цього ж дня.

Додамо, що на час карантину через поширення коронавірусу в Україні  ввели особливі правила сплати комунальних послуг. Влада раніше обіцяла компенсувати частину витрат на послуги ЖКГ, а в результаті змінилася  програма надання  субсидій населенню. До того ж компенсація на комуналку “світить” не всім.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...