Великдень 2020: служби в церквах будуть, але в Нацполіції висунули умови

19 квітня 100% поліцейських превенції вийдуть на вулицю

Великдень 2020: служби в церквах будуть, але в Нацполіції висунули умови
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

Глава Національної поліції України Ігор Клименко заявив, що в Україні не можуть заборонити  святкування Великодня в храмах, але оскільки в країні діятиме карантин,  великодні служби мають відбуватися  без скупчення людей і інцидентів.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він розповів в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За словами Клименка,  керівники МВС і представники Всеукраїнської ради церков провели зустріч, в ході якої дійшли висновку, що закривати храми на час карантину не мають права.

“І поліція, і МВС виходили з того, що великодні служби повинні відбутися. Ми розуміємо, що закрити храми ми не можемо і не маємо права. Тому досягли домовленості: однозначно церкви працюють, богослужіння проводяться, на богослужінні знаходиться не більше 10 осіб. Священикові, який проводить службу – тільки йому одному – можна бути без маски, оскільки традиція і ритуали вимагають цього”, – розповів глава Нацполіції.

За його словами, після служби в церкву можуть заходити двоє людей – якщо храм великий, і одна людина – якщо церква маленька.

Він пояснив, що поліція діалогу і дільничні інспектори поліції будуть перебувати біля церков, але не заходитимуть в храм і “тим більше когось звідти виганяти”.

Клименко розповів, що 19 квітня 100% поліцейських превенції вийдуть на вулицю, тому що церков і приходів дуже багато, і важливо не допустити конфліктних ситуацій між громадянами, непорозумінь громадян з поліцією.

“Якщо будуть грубі порушення закону – будемо реагувати відповідно до наших повноважень”, – повідомив він.

Нагадаємо, раніше в міністерстві внутрішніх справ України розповіли, як будуть проводитися обряди освячення великодніх кошиків в умовах карантину на Великдень і назвали кілька сценаріїв.

Додамо, що незважаючи на заборону відвідування парків, скверів, храмів та спортивних майданчиків,  близько 3% жителів країни все одно мають намір піти до церкви на Великдень.

Джерело: Народна Правда