Венедіктова завела п’ять справ проти Порошенка: у чому звинувачують екс-гаранта

Відомості внесені на підставі звернення працівників ЗСУ

Венедіктова завела п’ять справ проти Порошенка: у чому звинувачують екс-гаранта
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова внесла відомості до ЄРДР про можливі неправомірні дії п’ятого президента України Петра Порошенка та інших осіб при призначенні суддів Верховного суду в 2017 і 2019 роках

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу Офісу генпрокурора, Венедиктова завела справу проти Порошенка на підставі звернення працівників Верховного суду України.

Скаржники у зверненні заявляють, що підстави для указів президента Порошенко від 10.11.2017 № 357/2017 і від 07.05.2019 № 195/2019 “Про призначення суддів Верховного Суду” не відповідають нормам Конституції України та Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, вказаними в них.

“До того ж судді були призначені не у Верховний Суд, як це передбачено ст. 125 Конституції України, а касаційні суди, неконституційність яких була визнана рішенням КСУ у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України. Також у зверненні працівники Верховного Суду України вказали, що були незаконно позбавлені права на працю та її оплату у зв’язку з так званою ліквідацією ВСУ”, – йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора.

Справу проти Порошенка порушено за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч. ч. 1, 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

7 квітня 2020 року проведення розслідування у п’яти кримінальних провадженнях за цим можливим порушенням доручено слідчим Державного бюро розслідувань. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється прокурорами Офісу Генерального прокурора.

У повідомленні не вказується ім’я та прізвище “президента України, повноваження якого припинені”. Разом з тим, у 2017 році президентом України був Петро Порошенко.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що 13 березня Державне бюро розслідувань викликало колишнього президента Петра Порошенка на черговий допит.

Як повідомлялося раніше, Державне бюро розслідувань підготувало підозра у справі про захоплення влади і зловживанні владою колишньому президенту Петру Порошенку. Підозру складається з двох епізодів — призначення заступника голови Служби зовнішньої розвідки та двох членів Вищої ради правосуддя.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...