Де в Україні вводять комендантську годину: повний список міст

Обмеження на пересування пов'язані з побоюваннями влади, що на греко-католицький Великдень і Вербну неділю, виникнуть масові скупчення людей

Де в Україні вводять комендантську годину: повний список міст
Автор Олена Лавринець в Карантин в Україні/Новини

У п’ятницю, 10 квітня, стало відомо, що на вихідних в окремих населених пунктах і цілих областях ОДА рекомендувала місцевій владі максимально обмежити пересування населення на вихідних.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на strana.ua, при цьому в облдержадміністраціях не вводять пряму заборону, а рекомендують посилити карантин на місцях, тобто перекладають остаточне рішення влади населених пунктів. У деяких містах і селах, наприклад, Олешках Херсонської області, місцева влада вже повідомили, що по суті це буде комендантська година.

Обмеження на пересування пов’язані з побоюваннями влади, що на греко-католицьку Пасху і Вербну неділю, виникнуть масові скупчення людей. В окремих регіонах вже анонсували, що сидіти взаперті доведеться і на православну Пасху з 18 по 21 квітня. Як це буде на практиці – поки неясно.

Зазначимо, що формально влада не може вводити комендантську годину. За законом це можна робити лише коли є воєнний або надзвичайний стан. Мова йде про настійну рекомендацію, а не повну заборону з’являтися на вулиці. При цьому масово закриваються магазини і заправки, щоб туди ніхто не ходив.

Особливий режим введуть у Чернівецькій області. З 13:00 суботи, 11 квітня, і до 6:00 понеділка, 13 квітня, по всій області закриють усі заклади торгівлі, у тому числі продуктові магазини, АЗС, будуть працювати тільки аптеки. Тобто там повної заборони виходити на вулицю не буде.

На вихідних під “домашній арешт” відправляють всю Закарпатську область. Про це заявив голова Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко. Там рекомендували місцевим властям

  • обмежити перебування громадян у громадських місцях без особливої необхідності;
  • не виходити на вулиці населених пунктів; утриматися від користування особистим транспортом;
  • утриматися від переміщення між населеними пунктами;
  • без особливої необхідності утриматися від відвідування аптек, продуктових магазинів, заправок.

Івано-Франківська область. Там також заявили про обмеження на вихідних для всієї області, але про закриття продуктових магазинів поки не повідомляли.

Волинська область. Починаючи з 11 квітня, у вихідні дні в області запроваджується режим максимального обмеження пересування. Зокрема, з 13:00 суботи до 6:00 понеділка жителів Волині просять не виходити з дому і придбати необхідні продукти та ліки заздалегідь.

Київська область. Київської облдержадміністрації сьогодні рекомендували органам місцевого самоврядування Київської області “обмежити пересування і перебування людей у громадських місцях у період вихідних та святкових днів (з 13:00 суботи 11 квітня 2020 до 06:00 13 квітня 2020) і з 13:00 18 квітня до 06:00 21 квітня).

Одеська область. Такі ж заходи рекомендували ввести мерів Одеси, Подільська, головам Біляївської і Подільської РДА.

Херсонська область. Тотальний карантин на вихідних введуть в Олешках. Там закриють навіть продуктові магазини та в’їзди у місто.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що через пандемію коронавірусу в Івано-Франківській, Тернопільській та Львівській областях можуть ввести комендантську годину.

Нагадаємо, раніше в міністерстві внутрішніх справ України розповіли, як будуть проводитися обряди освячення великодніх кошиків в умовах карантину на Великдень і назвали кілька сценаріїв.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...