Коронавірус в Україні: у розпал епідемії з країни вивезли 38 мільйонів масок

В січні-лютому український уряд активно продавав медичні маски за кордон

Коронавірус в Україні: у розпал епідемії з країни вивезли 38 мільйонів масок
Автор Гранатова Катерина в Новини/Політична правда

За січень-лютий 2020-го з України вивезли масок на 8 млн доларів, це приблизно 38 млн масок, яких би вистачило на забезпечення засобами захисту медиків та частини населення.

Loading...

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL, передає НРАОДНА ПРАВДА.

За січень і лютий 2020-го, коли в світі вирував коронавірус, а Китай був готовий купувати засоби захисту по будь-якій ціні, українські підприємці почали масово вивозити медичні маски за кордон.

“За два місяці тільки офіційно продали таких близько 38,2 млн”, – розповів колишній високопоставлений співробітник митниці.

Через некомпетентність уряду, ці дії були законними аж до середини березня, чим і скористався бізнес, а також підприємливі ділки.

Цих масок вистачило б, щоб повністю забезпечити на кілька місяців потреби всього медичного персоналу країни, співробітників стратегічно важливих підприємств, а також соціально незахищені верстви населення. Саме через бездіяльність уряду Гончарука зараз, коли коронавірус вже добрався до України, аналогічні маски доводиться купувати за ціною в 12 разів вище.

Раніше повідомлялося, що секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов двічі звертався з проханням тимчасово заборонити експорт масок і засобів захисту, щоб не допустити поширення коронавируса в Україні. При цьому на той момент прем’єр Олексій Гончарук рекомендації РНБО проігнорував.

Нагадаємо, колишня міністр охорони здоров’я Уляна Супрун з посиланням на статтю, опубліковану в журналі The Lancet, розповіла на своїй сторінці в Facebook наскільки ефективні саморобні тканинні маски, та чи можуть вони захистити від коронавіруса та інших вірусних інфекцій.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...