Білорусь відмовилась від фейкових російських тестів на коронавірус

Ефективність тестів російського виробництва - 60%

Білорусь відмовилась від фейкових російських тестів на коронавірус
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Білорусь відмовилася від придбання  партії з 30 тисяч тестів на виявлення COVID-19 російського виробництва через їхню ненадійність.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це заявив глава МЗС Білорусії Володимир Макей в інтерв’ю порталу tut.by.

Білорусь почала випускати тести на виявлення COVID-19 самостійно.

“Ми вели переговори з двома російськими компаніями щодо придбання ще 30 тисяч тестів, але ці переговори застопорилися. Але нам зараз ці тести і не потрібні: ми самі виробляємо тести, а ще близько 50 тисяч тестів ми отримали з інших країн. Тим більше головлікар інфекційної лікарні в Комунарці Денис Проценко сказав, що російські тести ненадійні, вони дають можливість виявлення коронавірусу близько 60%”, – пояснив він.

Макей підкреслив, що зараз такі тести Білорусі не потрібні.

Нагадаємо, Україна знаходиться аж на 114 місці за кількістю проведених тестів на коронавірус – у нас роблять 134 тести на мільйон населення.

Додамо, що українські виробники готові виробляти близько тисячі ПЛР-тестів, якими тестують на коронавірус,  щодоби. В МОЗ заявили, що така кількість тестів дозволить покрити всі потреби проведення тестування у країні.

До слова, раніше головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що експрес-тести на коронавірус Covid-19 можуть з’явиться у відкритому продажі – українські аптеки зможуть приймати самостійне рішення про їх закупівлю.

Джерело: Народна Правда