Рефінансування і кредитні канікули: в Кабміні анонсували план виходу з кризи через епідемію COVID-19

Уряд прогнозує, що країна буде виходити з карантину щонайменше до липня

Рефінансування і кредитні канікули: в Кабміні анонсували план виходу з кризи через епідемію COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, який раніше повідомив, що за останні 2 тижні карантину в Україні стало на 50 тис. безробітних більше, заявив, що Кабінет міністрів України працює над розробленням план виходу з економічної кризи, яку викликала пандемія коронавірусу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву  він зробив в ефірі ток-шоу “Свобода слова з Савіком Шустером” у п’ятницю, 10 квітня.

Прем’єр зазначив, що Україна може раніше розпочати розробку плану виходу країни з економічної кризи, так як, порівняно з Іспанією та Італією, раніше розпочала карантинні заходи.

“Сьогодні такий план є. Він ще доволі сирий. Ми чітко розуміємо, які програми треба зробити для малого та середнього бізнесу. Де треба зробити рефінанс кредитів для малих та середніх підприємств. Ми розуміємо, яка ставка кредитування до 5% має бути зараз в умовах відновлення економіки. Те, що в нас зараз немає італійського або іспанського сценарію, не означає, що треба розслабитись. Щойно план буде готовий, він буде представлений. Він в роботі. Ми працюємо”, – заявив Шмигаль.

Зі слів прем’єра антикризові заходи будуть включати, зокрема, кредитні канікули для бізнесу.

“Це означає, що підприємства малого і середнього бізнесу матимуть можливість не платити відсотки на час карантину, не платити тіло кредиту на час карантину”, – додав він.

З його слів, Україна виходитиме з карантину, як мінімум, до липня, а зараз у країни є два сценарія боротьби з COVID-19. Згідно гіршого, кількість інфікованих на день осіб може досягати 2000.

Він також повідомив, що зараз в Україні немає зниження кількості захворюваності, а навіть навпаки – число хворих щодня зростає. Прем’єр підкреслив, що найближчі 3 тижні українці мають витримати і перервати ланцюжок захворювання.

“У травні Україна має піти на роботу. Ми це розуміємо, готуємося, маємо створити робочі місця, можливість малому і середньому бізнесу привести в дію свій бізнес. Ми мусимо жити в нових соціальних стандартах, з соціальною дистанцією, в масочному режимі, з частим миттям рук і ще багато всього”, – додав Шмигаль.

Нагадаємо, 8 квітня Денис Шмигаль заявив, що говорити про ослаблення карантинних заходів в Україні можна буде говорити в травні, в разі зниження захворюваності COVID-19, а до цього часу продовжать карантин. При цьому Кабмін вніс зміни в постанову, дозволивши деякі види діяльності.

Крім цього раніше ми писали, про те, як можна заробити на карантині.

Джерело: Народна Правда