Курс долара знову зміниться: що чекати на наступному тижні

Долар на міжбанку може торгуватися в межах 27 грн

Курс долара знову зміниться: що чекати на наступному тижні
Автор Желізняк Олександр в Курс валют/Новини

Фінансовий аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб прогнозує, що впродовж найближчого тижня курс долара знизиться і буде знаходитися в межах 27,0 – 27,3 гривень за долар.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  “РБК-Україна”.

Loading...

Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 27,0 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 27,0/27,3 грн.

За минулий тиждень курс долара до гривні помітно знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,3-1,2%.

Так, з п’ятниці по п’ятницю офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 27,60 до 27,26 грн (-1,2%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії “Укрділінг”, за цей же час знизилися з 27,42/27,46 до 27,09/27,13 (-1,2%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках знизилися за тиждень з 27,19/27,68 до 27,09/27,47 (-0,3%/-0,7%). При цьому спред між середнім продажем і середньої покупкою скоротився з 1,8% до 1,4% за рахунок більш швидкого зниження курсу продажу в порівнянні з покупкою.

Як повідомлялося раніше, відсутність співпраці України з Міжнародним валютним фондом може призвести до істотного зростання дефіциту бюджету України і негативно вплинути на курс гривні. За прогнозом аналітиків, курс долара, який вже досяг річного максимуму в 2020 році, може подолати бар’єр в 30 гривень за долар.

Додамо, що керівник відділу аналітики компанії Forex Club Андрій Шевчишин каже, що девальваційні ризики для гривні зберігаються, тому ситуація на ринку залишається напруженою. Експерт вважає, що курс долара найближчим часом в Україні опуститься істотно нижче 27 гривень.

Раніше фінансові аналітики пояснили, що побоювання пандемії коронавіруса та світової економічної рецесії впливають на курс долара в Україні, гривня втрачає позиції. Україна як і інші ринки, буде під прицілом спекулянтів, які будуть виводити свої інвестиції або як мінімум зупинять нові вливання. Вартість українських єврооблігацій падає, що підтверджує зміну тенденцій.

Джерело: Народна Правда