Вербна неділя: чому освячують вербу і як це зробити під час карантину

Вербові гілочки можна окропити свяченою водою вдома і прочитати молитви

Вербна неділя: чому освячують вербу і як це зробити під час карантину
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У 2020 році Вербна неділя припадає на 12 квітня: за традицією, в цей день прийнято приносити додому і ставити перед іконами освячені вербові гілочки – символ того, що християни постійно пам’ятають про Бога. Однак в цьому році православним буде складніше дотримуватися традиції – в країні встановлено жорсткий карантин через епідемію коронавірусу, а влада рекомендувала християнам утриматися від відвідування храмів.
Про те, як провести Вербну неділю і освятити вербу вдома, розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Суть свята відсилає нас до історії про в’їзд Ісуса в Єрусалим. Традиція бере свій початок з євангельського оповідання про те, як Ісуса зустрічали в Єрусалимі після воскресіння Лазаря. Чутка про це пройшла по всіх околицях, і всі розуміли, що перед ними – переможець смерті. Він в’їжджав до Єрусалима на молодій ослиці, щоб вимовити пророчі слова, і люди жадали його побачити – і зустрічали його пальмовими гілками. Ну а кілька днів по тому ті ж самі люди кричали «Розіпни, розіпни!». Тому зберігання в будинку вербових гілок – це вічне нагадування про Бога і про те, що ми, на відміну від тих жителів Єрусалима, ніколи не відвернемося від нього.

Loading...

Страсна Седмиця – останній тиждень Великого Посту перед Великоднем – в 2020 році буде непростою. Православні в ці дні звикли постійно ходити до церкви, але зараз від цієї традиції доведеться відмовитися. Одним з важливих днів буде Вербна неділя – день, коли православні звикли приносити в храм гілки верби. Але зробити це буде  непросто і найбезпечніше буде утриматися від відвідування богослужіння, тим більше зараз поширені онлайн-трансляції церковних служб.

Священнослужителі розповіли,  що вербові гілки можна окропити святою водою, якщо вона є вдома, і прочитати ті молитви на освячення, які може прочитати мирянин.

Нагадаємо, раніше в міністерстві внутрішніх справ України розповіли, як будуть проводитися обряди освячення великодніх кошиків в умовах карантину на Великдень і назвали кілька сценаріїв.

Додамо, що незважаючи на заборону відвідування парків, скверів, храмів та спортивних майданчиків,  близько 3% жителів країни все одно мають намір піти до церкви на Великдень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...