У 2020 році Вербна неділя припадає на 12 квітня: за традицією, в цей день прийнято приносити додому і ставити перед іконами освячені вербові гілочки – символ того, що християни постійно пам’ятають про Бога. Однак в цьому році православним буде складніше дотримуватися традиції – в країні встановлено жорсткий карантин через епідемію коронавірусу, а влада рекомендувала християнам утриматися від відвідування храмів.
Про те, як провести Вербну неділю і освятити вербу вдома, розповідає НАРОДНА ПРАВДА.
Суть свята відсилає нас до історії про в’їзд Ісуса в Єрусалим. Традиція бере свій початок з євангельського оповідання про те, як Ісуса зустрічали в Єрусалимі після воскресіння Лазаря. Чутка про це пройшла по всіх околицях, і всі розуміли, що перед ними – переможець смерті. Він в’їжджав до Єрусалима на молодій ослиці, щоб вимовити пророчі слова, і люди жадали його побачити – і зустрічали його пальмовими гілками. Ну а кілька днів по тому ті ж самі люди кричали «Розіпни, розіпни!». Тому зберігання в будинку вербових гілок – це вічне нагадування про Бога і про те, що ми, на відміну від тих жителів Єрусалима, ніколи не відвернемося від нього.
Страсна Седмиця – останній тиждень Великого Посту перед Великоднем – в 2020 році буде непростою. Православні в ці дні звикли постійно ходити до церкви, але зараз від цієї традиції доведеться відмовитися. Одним з важливих днів буде Вербна неділя – день, коли православні звикли приносити в храм гілки верби. Але зробити це буде непросто і найбезпечніше буде утриматися від відвідування богослужіння, тим більше зараз поширені онлайн-трансляції церковних служб.
Священнослужителі розповіли, що вербові гілки можна окропити святою водою, якщо вона є вдома, і прочитати ті молитви на освячення, які може прочитати мирянин.
Нагадаємо, раніше в міністерстві внутрішніх справ України розповіли, як будуть проводитися обряди освячення великодніх кошиків в умовах карантину на Великдень і назвали кілька сценаріїв.
Додамо, що незважаючи на заборону відвідування парків, скверів, храмів та спортивних майданчиків, близько 3% жителів країни все одно мають намір піти до церкви на Великдень.