“Обсервація” та “самоізоляція”: Рада пояснила різницю

Нардепи врегулювали правовий статус даних юридичних категорій

”Обсервація” та “самоізоляція”: Рада пояснила різницю
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

У понеділок, 13 квітня, в  ході позачергового засідання Верховної Ради нардепи ухвалили законопроєкт № 3320, яким визначили поняття “самоізоляція” та “обсервація”. “За” проголосували 332 народних депутати.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “Українська правда. Життя”.

Як визначає самоізоляцію та обсервацію закон:

  • “Самоізоляція – перебування особи щодо якої є обґрунтовані підстави про ризик інфікування або поширення нею інфекційної хвороби у визначеному нею місці (приміщенні) з метою дотримання протиепідемічних заходів на основі особистого зобов’язання”.
  • “Обсервація – перебування особи щодо якої є ризик поширення інфекційної хвороби в обсерваторі з метою її обстеження та здійснення медичного нагляду за нею”.

Законопроєкт пропонує надати можливість залучати до надання медичної допомоги науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, які готують кадри у сфері охорони здоров’я та інших спеціалістів, які мають сертифікат лікаря-спеціаліста та відповідну лікарську категорію.

Також цим законом Рада дозволила обробку персональних даних без згоди особи з метою протидії поширенню COVID-19.

Передбачені законом норми будуть діяти на період встановлення карантину (COVID-19) та протягом 30 днів з дня його відміни.

Нагадаємо, у понеділок, 13 квітня, в  ході позачергового засідання Верховної Ради народні депутати проголосували за зміни до бюджету України на 2020 рік. “За” проголосували 252 народних депутата: 226 голосів дали “слуги народу”, 15 голосів – “Довіра” і 5 – “За майбутнє”.  Нові цифри розробили з урахуванням скорочення ВВП на 3,9%, падінням доходів на 120 млрд грн і зростання дефіциту держбюджету, а також відповідно до потреб держави у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Джерело: Народна Правда