Гірше за Велику депресію: що буде зі світом після епідемії коронавірусу

МВФ очікує, що вже в 2021 економіка України зросте на 3,6%. Тобто криза масштабна, але коротка.

Гірше за Велику депресію: що буде зі світом після епідемії коронавірусу
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У 2020 році українська економіка може впасти в два рази сильніше, ніж планував Кабінет міністрів. А ситуація з безробіттям досягне величезних масштабів.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в оновленому звіті МВФ.

Loading...

Закінчення пандемія коронавірусу очікується в другій половині 2020 року. За цей час скоротяться робочі місця, закриються підприємства, зубожіє населення, впаде добробут всього населення планети. Фонд вже назвав цю кризу найбільшою з часів Великої депресії.

У звіті сказано, що ця криза не має аналогів і існує значна невизначеність щодо її впливу на життя людей та їх засобів до існування.

Україна постраждає сильніше, ніж більшість сусідніх країн, говориться в звіті МВФ. Бюджет України переписали з урахуванням, що падіння складе 3,9%. Реальна ж рецесія, упевнені в МВФ, складе 7,7%. Для порівняння, Білорусь впаде на 6%, Росія – на 5,5%, Польща – на 4,6%, Хорватія – на 9%, Португалія – на 8%.

Якщо такий прогноз для нас виявиться вірним, ми переживемо кризу легше, ніж попередні. У 2015 році ми впали на 9,8%, в 2009 – на 15,1%, а в 1994 – на 22,8%.

МВФ очікує, що вже в 2021 економіка України зросте на 3,6%. Тобто криза масштабна, але коротка. Більш того, відновляться всі, а не тільки Україна.

В Україні вже на даний момент кількість зареєстрованих випадків безробіття зросла в 10 разів, розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну 15 квітня.

За оцінками МОП, найбільше постраждають сфери:

готельний бізнес;

громадське харчування;

обробна промисловість;

роздрібна торгівля;

комерційна та адміністративна діяльність.

Пандемія може не відступити у другій половині цього року, що призведе до збільшення тривалості стримування, погіршення фінансових умов і подальшим руйнуванням глобальних ланцюжків постачань.

Якщо пандемія буде більш тривалою в цьому році, якщо ж пандемія продовжиться в 2021 році, економіка може впасти додатково на 8%.

Нагадуємо, МВФ звільнив від боргу 25 країн-членів, щоб вони могли зосередити свої фінанси для боротьби з пандемією коронавірусу COVID-19.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, що в Україні можуть повернути держрегулювання цін на соціально значущі товари, зокрема, окремі продукти харчування та медикаменти — Кабмін розробив відповідний проект постанови, який планується розглянути на найближчому засіданні.

Джерело: Народна Правда