Рівень безробіття в Україні радикально виріс: влада озвучила план порятунку

Кабмін закінчує роботу над програмою допомоги підприємцям, які втратили роботу, заявив прем'єр

Рівень безробіття в Україні радикально виріс: влада озвучила план порятунку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

За час карантину в Україні число безробітних збільшилося в десять разів порівняно з докарантинным періодом.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну в середу, 15 квітня, додавши, що доручив Мінекономіки допомогти центрам зайнятості прискорити виплату людям допомог по тимчасової втрати роботи.

Loading...

“Кількість безробітних, зареєстрованих зараз, збільшується і різко зросло майже у 10 разів порівняно з тією кількістю, яке було в дні перед введенням карантину”, – сказав прем’єр.

Кабмін вже допрацьовує програму допомоги втратившим роботу підприємцям, додав прем’єр.

У свою чергу, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко заявив, що питання про виплату українцям допомог по безробіттю уряд розгляне на наступному засіданні.

Також у Кабміні зазначили, що громадянам спростили процедуру подачі документів у центри зайнятості, тому уряд закликає всіх, хто втратив роботу в період карантину, реєструватися і надалі.

Повідомляється, що найбільше безробітних у Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Полтавській та Львівській областях. Станом на 13 квітня в країні в цілому – 387,5 тисяч безробітних.

Ситуація з зайнятістю різко погіршується. Найбільші бізнес-асоціації прогнозують втрату робочих місць для 500 тис. осіб. Вони відзначають, що безробіття може збільшитися до рекордних в історії України 12%.

До невтішних висновків прийшли також економісти. За їх підрахунками, кожен день карантину в Україні буде обходитися у 14 тис. офіційних робочих місць.

Вплив пандемії українці почали відчувати з 12 березня. З цього дня в країні введено карантин.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що Кабмін очікує падіння ВВП, зростання безробіття і девальвацію гривні.

Нагадаємо, що безробітним громадянам полегшили процедуру подачі заяви на виплати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...