Ціни на бензин в Україні: експерти дали несподіваний прогноз

Експерти дали прогноз про зміни цін на українських АЗС

Ціни на бензин в Україні: експерти дали несподіваний прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Ціни на українських АЗС почали знижуватися, однак різкого та істотного зростання не відбулося. Антимонопольний комітет, а також експерти прогнозували зниження цін на бензин у середньому на 3-5 гривень у квітні, проте цінники змінилися менше, ніж на 1 гривню.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на думку аналітиків.

Основними факторами зниження цін на бензин експерти називали глобальна фінансова криза, пандемію коронавіруса і зниження світових цін на нафту. Скорочення видобутку істотно не вплине на світові ціни, так як залишається ще два фактори – пандемія коронавіруса і глобальна економічна криза, які збільшили падіння попиту на нафту до 30%.

“Зараз ми знаходимося у тій точці, де зниження попиту набагато перевершує все, що вони збираються зробити при будь-якому скоординованому скороченню. Очікується, що світові запаси нафти все одно швидко зростатимуть, навіть незважаючи на те, що деякі країни G20 погодилися купувати нафту для своїх національних запасів. У Росії не так багато місця для зберігання нафти, а в Європі нафтосховища швидко заповняться”, – зазначив директор з енергетики та Близького Сходу компанії Stratfor Грег Прідді.

Українські експерти вважають, що вартість палива на АЗС буде знижуватися і далі, але це зниження не буде швидким, так як зниження видобутку не покриє знизився обсяг споживання нафти.

“За минулий період і час, який потрібно країнам для фактичного скорочення видобутку, світ накопичить величезна кількість надлишкових складських запасів нафти. Цей надлишок можна оцінити в 1-1,5 млрд барелів. Зокрема, до 12 квітня від Азії до США резервуари під нафту, бензин та інші нафтопродукти вже були майже заповнені. Найбільший в світі нафтової хаб в Об’єднаних Арабських Еміратах — термінал в Фуджейрі — перестав приймати нафту на зберігання, оскільки вже повністю заповнений. А в цих умовах, з угодою або без угоди ОПЕК або G20, найближчим часом виробники нафти будуть змушені скоротити видобуток до рівня фактичного попиту, тобто на величину, набагато більшу, ніж вони домовилися, оскільки відвантажувати нафту буде нікуди”, – пояснив аналітик Інвестиційної групи “Універ” Михайло Федоров.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вартість російської нафти Urals в Північно-Західній Європі 1 квітня впала ще на 2,25 доларів до 10,54 доларів за барель, мінімального рівня з березня 1999 року. Зазначимо, у зв’язку з падінням цін, витрати на транспортування, оплату експортного мита і деякі інші витрати перевищують середню вартість Urals. З понеділка, 30 березня, ціна російської нафти залишається негативною.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...