Намагався зірвати асоціацію з Україною. Політика ЄС запідозрили у зв’язках з РФ

Противник угоди України і ЄС Тьєррі Боде в 2016 році обговорював співробітництво з Володимиром Корніловим, який, за його словами, працює на Путіна

Намагався зірвати асоціацію з Україною. Політика ЄС запідозрили у зв’язках з РФ
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини/Політична правда

Ультраправого політика з Нідерландів, голову партії “Форум за демократію” Тьєррі Боде, який в 2016 році виступив проти підписання асоціації Україна-ЄС та ініціював референдум з цього питання, звинуватили у зв’язках з Росією.

Loading...

Скандал піднявся після того, як в мережу потрапила внутрішня переписка керівництва партії в месенджері WhatsApp, передає EU Observer.

Відзначається, що Тьєррі Боде став відомий в 2016 році, коли на чолі “Форуму за демократію” став ініціатором проведення референдуму щодо угоди про асоціацію України і Євросоюзу.

Розслідувачі отримали доступ до листування політика з однопартійцями в Whats App. У повідомленнях 2016 року він писав, що зустрічався з Володимиром Корніловим, який, за його ж словами, “працює на Путіна” і є “дуже впливовою фігурою”.

Після того, як Боде заявив у ЗМІ, що Україна “таємно відправила агентів-провокаторів до Нідерландів, щоб втрутитися в референдум”, колеги запитали, чи є у нього які-небудь докази. “Ні. Інформація надходить від Корнілова”, – написав Боде.

Також у листуванні показано обговорення фінансових труднощів. Боде писав, що “може, Він хоче заплатити трохи більше” і “Корнілов може вирішити проблеми своїми грошима”. Наприкінці повідомлень були усміхнені смайлики.

Крім того, Боде писав і про те, що хоче виходу Нідерландів з НАТО. Колеги цю ініціативу не підтримали.

У четвер, 16 квітня 2020-го, Боде прокоментував злив листування, заявивши, що ці повідомлення були іронічними. За його словами, вони були процитовані “поза контекстом” і “їх важко сприймати всерйоз”.

Корнілов в коментарі для росСМИ теж підкреслив, що повідомлення Боде були “жартівливими”. Він також підтвердив, що зустрічався з нідерландським політиком і давав йому поради, а тому швидше Боде мав би платити.

Володимир Корнілов – колишній директор української філії російського Інституту країн СНД. В Україні під час президентства Ющенка і Януковича він позиціонував себе як політолог і історик. У 2016 році відвідував Нідерланди, представлявся нейтральним експертом, але при цьому виступав проти ратифікації угоди між Україною і ЄС.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що голова “ЛНР” Леонід Пасічник підписав указ, яким перейменував Луганськ у Ворошиловград.

Європейський парламент хоче створити єдиний економічний простір між Євросоюзом і країнами “Східного партнерства”, куди входить і Україна.

Джерело: Народна Правда