На Закарпатті стався землетрус: всі подробиці

Перший поштовх був силою в 3,1 бала за шкалою Ріхтера

На Закарпатті стався землетрус: всі подробиці
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

На Закарпатті в районі Ужгорода 19 квітня стався землетрус.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, подробиці повідомляє Обозреватель.

Loading...

Так, заступник директора з наукової роботи Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзьор каже, що перший поштовх у 3,1 бала за шкалою Ріхтера прирівнюється землетрусу в 2-3 бали за шкалою Меркалли (саме по ній оцінюється рівень руйнувань).

Такі поштовхи могли відчути люди, що живуть на верхніх поверхах будинків.

“Нас трохи потрясло, кілька секунд все це тривало. Всі спали, я встала і раптом дивлюся – моє відображення в дзеркалі стало злегка плавати, і під ногами підлога трохи став ходити. Спочатку подумала, голова закрутилася. Потім зрозуміла, що видно десь землетрус”, – розповіла Галина Виноградова.

“Все це тривало кілька секунд, я лежала ще в ліжку, і раптом воно піді мною стало трохи ходити. Мама каже, землетрус, у неї начебто посуд у шафі задзвенів”, – каже Олександра, теж з Виноградова.

“Ця інформація показана на картах загального сейсмічного районування території України. На них видно, що в районі, де стався землетрус, там можуть бути сейсмічні події інтенсивністю 7 балів на ґрунтах другої категорії. Вся шкала розділена на 12 балів, 7 балів – це десь посередині. При такому землетрусі, якщо будівлі побудовані добре, вони сейсмостійкі і не повинні руйнуватися. А ось зі старими халупами всяке може статися”, – каже Кендзьор.

Нагадаємо, 22 березня в Хорватії стався потужний землетрус, особливо постраждала столиця – Загреб.

Джерело: Народна Правда
загрузка...