Ціна нафти впала до 1 долара: що відбувається

Падіння цін на нафту викликане економічною кризою

Ціна нафти впала до 1 долара: що відбувається
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Станом на вечір 20 квітня вартість найближчого ф’ючерсу на нафту марки WTI впала на 94,66% до $1 за барель.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на дані торгів на лондонській біржі ICE.

Ціни на американську нафту WTI продемонстрували найсильніше одноденне падіння в біржовій історії торгів на побоюваннях подальшого скорочення попиту і швидкого заповнення нафтосховищ.

“Учасники ринку побоюються, що, попри угоду ОПЕК+, пропозиція на ринку буде істотно перевищувати попит”, – пояснив старший директор групи з природних ресурсів і сировинних товарів агентства Fitch Дмитро Маринченко.

За його словами, це стало більш очевидно після того, як Міжнародне енергетичне агентство й ОПЕК минулого тижня оновили свої короткострокові прогнози щодо попиту та пропозиції.

Ціни на ф’ючерси WTI з постачанням в червні, липні й серпні поки торгуються в коридорі $ 20-30 за барель, а ф’ючерси з постачанням у вересні-грудні — по $ 30-35 за барель. Тобто ринок вірить в поступове відновлення цін на сировину, вважає експерт.

Ціна нафти впала до 1 долара: що відбувається

Зазначимо, що постачальникам краще продати за безкоштовно нафту, тому що сховища у світі близькі до заповнення, і її може не бути де зберігати. У такому випадку потрібно консервувати свердловини, а це ще більші збитки, до того ж їх дорого розконсервувати, а іноді й неможливо.

Нагадаємо, що 10 квітня 2020-го Росія і Саудівська Аравія на переговорах у режимі  відеоконференції домовилися про скорочення видобутку нафти.

Світовий попит на нафту вже скоротився на 30% через коронавірус та обмеження на пересування громадян у всьому світі. Таке суттєве падіння попиту, яке супроводжується зростанням обсягів видобутку, призводить до падіння ціни.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...