Яка маска захистить від коронавірусу: лікар дала чітку відповідь

Вірусолог розповіла, яка маска найефективніша

Яка маска захистить від коронавірусу: лікар дала чітку відповідь
Автор Гранатова Катерина в Коронавірус/Новини
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Коронавірус в Україні інфікував 5449 людина, 141 з них померли від ускладнень, 347 пацієнтів, що вилікувались. Звичайна хірургічна маска є найефективнішим захистом від COVID-19.

Loading...

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла доктор медичних наук, завідувачка відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. В. Громашевського НАМН України Алла Мироненко, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Лікар зазначила, що ефективність хірургічної маски перевірена в лабораторії, коли робили експеримент з вірусом грипу.

“Насправді, звичайна хірургічна маска працює і захищає. Це ми перевірили в лабораторії під час спеціального експерименту з вірусом грипу, не з коронавірусом. Хоча різниці в даному конкретному випадку немає”, – сказала медик.

Єдиний нюанс – маску потрібно часто міняти, так як якщо вона стає волога захист стає неефективною. Маски з клапаном можна змінювати не так часто.

“Якщо вона правильно надіта, зафіксована на носі, то вона захищає, бо створює бар’єр. Окремі вірусні частинки звичайно не присутні в повітрі. Вони присутні в микрокаплях слини, слизу, виділень із дихальних шляхів інфікованої людини”, – розповіла вірусолог.

Раніше глава підрозділу екстрених захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхове зазначала, що Всесвітня організація охорони здоров’я поки не може однозначно відповісти на питання, виробляють чи імунітет до COVID-19 ті, хто перехворів новим коронавірусом.

Зазначимо, станом на ранок 14 квітня в Україні коронавірус COVID-19 зафіксували в 3 372 випадках. Померли 98 чоловік, 119 пацієнтів одужали.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...