З’явився новий спосіб діагностики коронавірусу: всі подробиці

Вчені знайшли підтвердження, що носіння масок може запобігти поширенню інфекції

З’явився новий спосіб діагностики коронавірусу: всі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Вчені розробили новий спосіб діагностики  COVID-19, за допомогою якого коронавірус можна виявляти при аналізі слини пацієнта. За даними науковців, матеріал, вироблюваний слинними залозами людини, підходить для якісного визначення наявності захворювання. Також вчені довели, що пандемію можна уповільнити, якщо носити маски.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, результати дослідження вчених опубліковані в журналі Nature.

Слина – біологічна рідина, яка в основному виробляється зі слинних залоз порожнини рота, вона може містити в собі нуклеїнову кислоту коронавірусу. Крім легенів, слинні залози та язик, можливо, є носіями цього вірусу, що представляє цінність для проведення аналізів.

“Дослідження показало, що слина з глибокої глотки дає якісні результати діагностики коронавіруса. У дванадцяти позитивних на коронавірус пацієнтів діагноз підтвердився на підставі епідеміологічного анамнезу, клінічних критеріїв та лабораторного виявлення вірусу в зразках з носоглотки або мокротиння. Використовуючи кількісну полімеразну ланцюгову реакцію зі зворотною транскрипцією в реальному часі шляхом тестування гена 2019-nCoV, 11 зразків слини показали позитивний результат на 2019-nCoV з 12 пацієнтів (91,67%)”, – йдеться в дослідженні.

Через те, що в слині міститься коронавірус, вчені прийшли до висновку, що вона насправді може бути заразною, а носіння масок може запобігти поширенню інфекції.

“Таким чином, носіння масок для запобігання поширення крапель інфекційної слини, що містяться в повітрі, ретельна дезінфекція повітря в приміщеннях для блокування поширення крапель інфекційної слини та соціальне дистанціювання, може уповільнити епідемію COVID-19 певною мірою”, – йдеться у висновку дослідження.

Нагадаємо, медики не раз попереджали про те, що коронавірус у деяких пацієнтів може протікати безсимптомно. Напередодні вчені з Оксфордської школи у Великобританії озвучили п’ять ознак, які повинні насторожити людину.

Додамо, що відмітини, схожі на невеликі синці або висип, як при вітряній віспі можуть говорити, що у вас коронавірус COVID-19. Новий симптом коронавірусу озвучили медики Італії та Іспанії.

Джерело: Народна Правда