Основна причина падіння ціни на нафту пов’язана з тим, що 21 квітня закінчується травневий ф’ючерс на нафту WTI – ті, хто не встиг продати його, повинні будуть отримати фізичну нафту, яку нікуди поставляти з-за заповнених сховищ.
Про це йдеться в статті на “РБК“, передає НАРОДНА ПРАВДА.
Відзначимо, 20 квітня стало відомо, що вартість найближчого ф’ючерсу на нафту марки WTI впала на 99,98%, до $00,00 за барель. Це сталося вперше за більш ніж 30 років.
Подальший рух нафтових котирувань буде залежати від заходів проти поширення коронавіруса, вважають у Райффайзенбанку. У квітні подальше зниження цін на нафту може продовжитися, так як угода ОПЕК діє тільки з травня, а відновлення попиту скоріше варто чекати ближче до червня.
В результаті продовжиться заповнення нафтосховищ, і ці запаси потім ще довгий час будуть служити накриттям над сировинним ринком і утримувати ціни від відновлення до докризових рівнів, вважають аналітики.
Поступового відновлення попиту на сировину можна очікувати в третьому кварталі поточного року.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що нафту марки WTI 20 квітня впала в ціні — американське «чорне золото» коштує менше $14 за барель. Це мінімум з березня 1999 року.
Одночасно з цим, експерти одностайні у тому, що долар знайшов точку рівноваги і курс практично зупинився. Стабільність була не ситуативною, безготівковий ринок дійсно намацав рівноважний курс, який влаштовує і експортерів, і імпортерів.