Чому ціна нафти впала нижче нуля: експерти спрогнозували подальший курс

Подальший рух нафтових котирувань залежатиме від заходів проти поширення коронавірусу

Чому ціна нафти впала нижче нуля: експерти спрогнозували подальший курс
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Основна причина падіння ціни на нафту пов’язана з тим, що 21 квітня закінчується травневий ф’ючерс на нафту WTI – ті, хто не встиг продати його, повинні будуть отримати фізичну нафту, яку нікуди поставляти з-за заповнених сховищ.

Про це йдеться в статті на “РБК“, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Відзначимо, 20 квітня стало відомо, що вартість найближчого ф’ючерсу на нафту марки WTI впала на 99,98%, до $00,00 за барель. Це сталося вперше за більш ніж 30 років.

Подальший рух нафтових котирувань буде залежати від заходів проти поширення коронавіруса, вважають у Райффайзенбанку. У квітні подальше зниження цін на нафту може продовжитися, так як угода ОПЕК діє тільки з травня, а відновлення попиту скоріше варто чекати ближче до червня.

В результаті продовжиться заповнення нафтосховищ, і ці запаси потім ще довгий час будуть служити накриттям над сировинним ринком і утримувати ціни від відновлення до докризових рівнів, вважають аналітики.

Поступового відновлення попиту на сировину можна очікувати в третьому кварталі поточного року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що нафту марки WTI 20 квітня впала в ціні — американське «чорне золото» коштує менше $14 за барель. Це мінімум з березня 1999 року.

Одночасно з цим, експерти одностайні у тому, що долар знайшов точку рівноваги і курс практично зупинився. Стабільність була не ситуативною, безготівковий ринок дійсно намацав рівноважний курс, який влаштовує і експортерів, і імпортерів.

Джерело: Народна Правда