Допомога по безробіттю в Україні: українцям збільшили виплати

Рішення про підвищення розміру допомоги по безробіттю буде діяти протягом 30 календарних днів після закінчення карантину

Допомога по безробіттю в Україні: українцям збільшили виплати
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

Під час введеного через епідемію коронавірусу карантину в Україні мінімальна допомога по безробіттю становитиме 1 тисячу гривень. Таким чином соціальний захист найбільш вразливих категорій безробітних посилили на 350 гривень.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні на сайті Державної служби зайнятості.

“Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину підвищений з 650 гривень до 1 тисячі гривень”, – повідомили в Державній службі зайнятості.

Loading...

Рішення застосовується з початку оголошення карантину, тобто з 12 березня, і буде діяти протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю підвищено:

  • для тих, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин;
  • для молодих людей, які закінчили або припинили навчання в середньому і вищому навчальному закладі, звільнились зі строкової військової служби і потребують сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;
  • для внутрішньо переміщених осіб, які документально не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.

Крім того, всім безробітним, які стали на облік в період карантину та отримують допомогу у мінімальному розмірі (650 грн), допомога буде перерахована з першого дня реєстрації в службі зайнятості.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну в середу, 15 квітня, повідомив, що за час карантину в Україні кількість безробітних збільшилася в десять разів у порівнянні з докарантинним періодом і доручив Мінекономіки допомогти центрам зайнятості прискорити виплату людям допомоги по тимчасовій втраті роботи.

До слова, Уряд планує продовжити карантин в Україні до 12 травня, однак пом’якшити його умови та дозволити громадянам відвідувати деякі об’єкти.

Джерело: Народна Правда
загрузка...