Індексація пенсій в Україні: хто не отримає доплату

Деяким категоріям пенсіонерів не будуть перераховувати пенсії

Індексація пенсій в Україні: хто не отримає доплату
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У травні пенсії українців проіндексують, після чого виплати мають зрости – індексація буде проведена відповідно до коефіцієнта 1,11. Однак в  результаті індексації пенсійних виплат у травні деякі категорії пенсіонерів можуть залишитися без підвищень.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це стало відомо з нормативної документації Пенсійного фонду.

Loading...

Згідно з опублікованих фондом даних, пенсіонери, які отримують свої виплати за спеціальними умовами, а також ті, у кого фактичний розмір виплати більше розрахункового – не отримають підвищень. Причиною тому є те, що індексувати пенсії будуть виходячи з розрахункового розміру виплати, а не фактичного, тобто, якщо фактичні виплати вже вище на 11%, то пенсія не зміниться.

Як вказували у ПФУ, при перерахунку пенсій у травні 2020 року прибавку отримають 10,2 мільйона пенсіонерів з 11,4 млн усього – без надбавки залишаться 1,2 млн українців пенсійного віку. Середній розмір підвищення пенсії складе 260 гривень. У той же час мінімальна виплата по стажу буде підвищена в кінці весни до 2100 гривень.

Нагадаємо, перерахувати пенсії українцям обіцяли в січні 2020 року. Причина: з 1 грудня 2019 року був змінений розмір прожиткового мінімуму.

У своєму нещодавньому відеозверненні у зв’язку із введенням в Україні карантину президент Володимир Зеленський пообіцяв пенсіонерам індексацію пенсій. Виплати зростуть вже з 1 квітня, проте, не всім пенсіонерам варто чекати на підвищення, а тим паче індексацію.

Також раніше повідомлялося, що українським пенсіонерам, чия пенсія менша за 5 тисяч гривень,  доплатять під час карантину 1000 гривень.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...