Місто закривають на повний карантин через коронавірус: що відбувається у Подільську

Від інфекції в місті помер сімейний лікар

Місто закривають на повний карантин через коронавірус: що відбувається у Подільську
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

З середи, 22 квітня, в місті Подольську Одеської області, де зафіксували 37 підтверджених випадків інфікування коронавірусом, а серед хворих – 8 медиків, посилюють карантинні заходи. Так, в’їхати в місто зможуть лише громадяни, що проживають в ньому, , а також спецтранспорт, необхідний для забезпечення життєдіяльності міста.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише видання “ФАКТИ“.

З 22 квітня транзитний проїзд через місто буде заблокований, а правопорядок на вулицях контролюватиме поліція і Нацгвардія.

«Режим допуску до Подільська буде строго обмежений. Туди не можна буде приїхати, щоб придбати мопед або підстригтися. У самому Подольську буде шість карантинних постів, 18 нагцвардійців будуть цілодобово чергувати біля міської лікарні, яку закрили на двотижневий карантин », – розповів під час брифінгу в обласній адміністрації повідомив заступник начальника регіонального главку Нацполіції Сергій Махотін.

Він уточнив, що на в’їзді в місто будуть працювати місцеві правоохоронці, які зможуть ідентифікувати місцевих жителів. Для в’їзду стороннім буде потрібно або реєстрація, або довідка з місця роботи безпосередньо в Подольську.

Махотін також інформував про те, що подільська влада не вжила всіх необхідних заходів для недопущення поширення коронавірусу в районі.

За його словами, вирішується питання про внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо посадових осіб та їх роботи з протидії поширенню коронавірусу.

«Про що і про кого йдеться – інформація буде оприлюднена пізніше. Зараз вирішується питання, проводяться заходи з прокуратурою, тому я не можу в даний час розповідати подробиці », – уточнив Махотин.

За словами голови обласної адміністрації Максима Куцого, «в Подільську будуть посилені карантинні заходи, зокрема, санобробки вулиць і під’їздів».

Він зазначив, що ще тиждень тому комісія з надзвичайних ситуацій рекомендувала райадміністрації і мерії міста закрити ринки, обмежити масові зібрання людей і додатково провести санітарні заходи.

«За реалізацію поставленого комісією завдання несе відповідальність місцева влада. Ми всі бачили, що минулий тиждень в місті як і раніше працювали ринки, працювала велика кількість магазинів і санітарні заходи не проводилися належним чином », – констатував керівник ОДА.

У середу 21 квітня, в Подільському попрощалися з сімейним лікарем Віктором Галиченком,  який завідував поліклінічним відділенням лікарні і помер від коронавірусу.

Співробітники вийшли для прощання з покійним у двір медустанови при повній «коронавірусній» амуніції, зберігаючи при цьому дистанцію в кілька метрів один від одного.

Наблизитися до гробу категорично заборонили – поруч з ним чергували двоє працівників в захисних костюмах з дезінфекторами.

Лікаря госпіталізували 17 квітня в стані середньої тяжкості, а 19-го, в зв’язку з прогресуючим погіршенням стану і наростанням дихальної недостатності перевели на апарат ШВЛ. 19 квітня його вирішили перевезти в Одеську інфекційну лікарню. Лікар помер в кареті швидкої допомоги.

Нагадаємо, у Миколаївській області, яка до останнього часу залишалася єдиною, де не виявлено коронавірус, зафіксовано першу смерть від коронавірусної інфекції COVID- 19.

Джерело: Народна Правда