Ціна на газ рекордно обвалилася: дешевше ніж у Росії

Минулого тижня ціна блакитного палива трималася на рівні $62,5

Ціна на газ рекордно обвалилася: дешевше ніж у Росії
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У вівторок на британському хабі National Balancing Point ціна на газ з постачанням впала до $48,5 за тисячу кубометрів, а на вівторок – $45,65.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, це нижче цін на газ у Росії ($64 в західних областях країни). Мова йде тільки про ціну блакитного палива, без урахування будь-яких поправок на транспорт і експортні  мита, передає “Інтерфакс”.

Loading...

Минулого тижня ціна блакитного палива трималася на рівні $62,5.

П’ять років тому у Великобританії зупинили головне підземне сховище Rough, зараз воно не зможе адсорбувати зайву пропозицію блакитного палива. Крім того, на термінали продовжує надходити зріджений природний газ: за перші 19 днів квітня його поставки зросли на 5%.

На головному спотовому майданчику Європи – нідерландській TTF – газ з постачанням у вівторок коштує вже $69,4 за тисячу кубів у порівнянні із середньою ціною $76 минулого тижня.

Нагадаємо, 20 квітня вперше в історії ціна на травневі ф’ючерси нафти WTI стала негативною, досягнувши до кінця торгів мінус 37,6 доларів за барель. Це означає, що продавець повинен доплатити покупцеві.

21 квітня ціна на американську нафту на світових біржах вийшла з негативної зони – досягла рівня $1,10 за барель.

“Для країн – видобувачів зараз складний момент. У них є три варіанти. Перший — швидко скорочувати видобуток, що може зробити США за рахунок сланцевих технологій, але не може Росія, тому що у неї родовища знаходяться на завершальній стадії розробки і, якщо зараз припинити видобуток, потім його вже не можна буде відновити. Другий — різко наростити продаж за низькими цінами і виграти за рахунок обсягів. Третій — продавати надлишки хоча б за скільки-небудь. Для країн-покупців у зв’язку з цим зараз сприятливий момент для формування стратегічних запасів. Закупівлі активно веде Білорусь. У нас це неможливо, немає нормативної бази. Законопроекту про створення таких запасів так і не дали хід”, — пояснив керівник спеціальних проектів НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...