Ціна нафти вийшла з мінуса: експерт пояснив, що тепер буде

Для країн-видобувачів зараз складний момент

Ціна нафти вийшла з мінуса: експерт пояснив, що тепер буде
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

21 квітня ціна на американську нафту на світових біржах вийшла з негативної зони. Нагадаємо, 20 квітня вперше в історії ціна на травневі ф’ючерси нафти WTI стала негативною, досягнувши до кінця торгів мінус 37,6 доларів за барель. Це означає, що продавець повинен доплатити покупцеві.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, за підсумками початку торгів ціна нафти WTI з поставкою в травні досягла рівня $1,10 за барель. Однак трейдери зараз більше зосереджені на червневих контрактів на червневі постачання, повідомляє Комерсант із посиланням на AFP. Так, наприклад, нафта марки Brent з поставкою в червні торгувалася на рівні $25,61 за барель.

Loading...

Чому впали ціни на нафту в світі

Відбувається це через те, що знизився попит на сировину через карантин. За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, надмірна пропозиція нафти в квітні складе 29 млн бар./добу, а в середньому в 2020 році – 9,3 млн барелів на добу.

Вперше в історії ціна на нафту стала негативною – що це значить

Страна  в своїй статті зазначає, що насправді обвалення ціни ще не означає, що продавці нафти будуть доплачувати покупцям – на біржах торгують не реальною нафтою, а похідними цінними паперами на ф’ючерси – деривативами. Автор матеріалу впевнений, що цінове піке – всього лише ігри фінансових спекулянтів. А причина такої гри проста: був останній день, коли можна продати травневі ф’ючерси.

У той же час біржові ф’ючерси задають тенденцію. Якщо низькі ціни втримаються протягом двох тижнів, то це позначиться і на вартості “живої” нафти.

Травневий обвал пояснюється високими запасами нафти в США на тлі спаду попиту на неї. Тим більше, що угода про скорочення видобутку нафти ОПЕК+ вступає в силу тільки з 1 травня. А до того саудити продовжать наповнювати світовий ринок (у тому числі і американський) великими обсягами нафти.

А значить, у травні буде колосальний надлишок “Чорного золота” за рахунок квітневих поставок. І трейдери так швидко розпродають нафту WTI, щоб уникнути фізичної поставки – адже американські сховища майже заповнені і нафту подіти в травні буде нікуди в буквальному сенсі слова.

У той же час червневі ф’ючерси набагато дорожчі за травневі, але теж стрімко падають. Буквально за годину вони впали з 22,7 доларів за барель до 21 долара. Тобто поки загальна тенденція здешевлення нафти зберігається.

“Для країн – видобувачів зараз складний момент. У них є три варіанти. Перший — швидко скорочувати видобуток, що може зробити США за рахунок сланцевих технологій, але не може Росія, тому що у неї родовища знаходяться на завершальній стадії розробки і, якщо зараз припинити видобуток, потім його вже не можна буде відновити. Другий — різко наростити продаж за низькими цінами і виграти за рахунок обсягів. Третій — продавати надлишки хоча б за скільки-небудь. Для країн-покупців у зв’язку з цим зараз сприятливий момент для формування стратегічних запасів. Закупівлі активно веде Білорусь. У нас це неможливо, немає нормативної бази. Законопроекту про створення таких запасів так і не дали хід”, — пояснив керівник спеціальних проектів НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев.

Зазначимо, на фоні карантину та фінансової кризи, всіх автомобілістів хвилює ситуація з цінами на бензин в Україні. Але експерти дають обнадійливий прогноз. У квітні очікується зниження цін, навіть за умови підвищення курсу долара до 30 гривень.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...