Додаткові виплати молодим вчителям скасовано: влада прийняла жорстке рішення

74 тисячі молодих вчителів могли отримати по 20 тисяч "підйомних"

Додаткові виплати молодим вчителям скасовано: влада прийняла жорстке рішення
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

В оновленому “антикризовому” бюджету-2020, який підписав президент Володимир Зеленський, анонсовані раніше виплати “підйомних” молодим вчителям не передбачені.

Таку інформацію під час брифінгу повідомила виконуюча обов’язки міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, повідомляє 24 канал.

Для забезпечення фінансування статей витрат життєво важливих в умовах карантину було прийнято рішення відмовитися від виплат молодим вчителям. Молодому поколінню педагогів які мають стаж менше 10 років попереднім складом уряду була обіцяна виплата в розмірі 21 тис. гривень.

За попередніми оцінками майже 74 тис. молодих педагогів повинні були отримати одноразову допомогу розміром 21 020 гривень. Така виплата стала б відчутною підмогою для молодих вчителів. Після закінчення карантину влада знову плануює переглянути бюджет.

Додаткові виплати молодим вчителям скасовано: влада прийняла жорстке рішення

Нагадаємо:

  • На початку березня Кабінет Міністрів направив у регіони субвенцію в розмірі 1 мільярда 553 мільйонів гривень для виплати надбавок більше ніж 73 тисячам вчителів зі стажем до 10 років.
  • У 2020 році вони мали б отримати по 21 020 гривень разової щорічної допомоги. Проте в оновленому “антикризовому” бюджету на 2020 рік обіцяних раніше ще урядом Гончарука “підйомних” немає.
  • Голова комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак дещо раніше підтвердив, що “ця програма зрізана повністю”, але вона буде першою, на яку повернуть гроші зі стабілізаційного фонду після карантину.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що прем’єр-міністр України Олексій Гончарук запропонував змінити систему нарахування зарплат вчителям. Глава уряду переконаний, що зарплати вчителів повинні прямо залежати від кількості учнів у класі.

Джерело: Народна Правда