Два роки карантину: все що потрібно знати про заяву Шмигаля

Два роки карантину: все що потрібно знати про заяву Шмигаля
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

Карантин в Україні можуть почати послаблювати з 12 травня. При цьому прем’єр-міністр Денис Шмигаль вже заявив, що українцям треба готуватися до того, що COVID-19 буде повертатися хвилеподібно, і така ситуація може затягнутися щонайменше на два роки.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву він зробив в інтерв’ю РБК-Україна.

Відзначимо, в інтерв’ю Денис Шмигаль розповів про терміни карантину, його умови, відкриття кордонів, плани уряду по створенню робочих місць, зокрема, для трудових мігрантів.

Найголовніше:

Карантин в Україні продовжать

Шмигаль заявив, що в нинішньому вигляді карантин продовжать до кінця травневих свят+ кілька днів зверху. Оскільки, на думку вчених, на українців очікує як мінімум два піки коронавірусу COVID-19.

“Ми не знаємо, наскільки вони (піки) будуть потужними. Але це ті прогнози, які НАН робить розрахунковим методом, при інших незмінних умовах. Тобто при таких умовах, які маємо зараз. Тому на засіданні Кабміну, грунтуючись на цих розрахунках, ми продовжимо карантин, як мінімум до 11 травня … Ми розглядаємо 11 травня як такий бажаний рубіж, після якого ми очікуємо отримувати позитивні дані, і жити в більш м’якому режимі”, – заявив прем’єр.

Відзначимо, напередодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляв, що його відомство проситиме уряд продовжити карантин після 24 квітня — до 12 травня. При цьому Степанов додавав, що міністерство планує робити пом’якшення карантинного режиму. Так, українцям можуть дозволити гуляти в парках, відвідувати музеї та бібліотеки.

Шмигаль вважає, що Україна, як і решта світу так чи інакше відчуватиме обмеження протягом найближчих двох років: “В умовах боротьби з коронавірусом ВООЗ припускає, і ми з цим згодні, що наступні два роки ми будемо жити в умовах протистояння цієї хвороби та збереження життя і здоров’я наших людей. Тому тут не повинно бути ілюзій, що в травні місяці закінчився карантин і всі ми вийшли і все забули. Всі країни, які успішно подолали перший пік захворюваності, сьогодні стоять на порозі таких піків, в тому числі в Китаї є повторні хвилі. І в інших країнах, які ніби першу хвилю пройшли і начебто вже її подолали, сьогодні вже спостерігають за початком другої хвилі захворюваності. Тому ілюзії, що Україні вдалося втримати першу хвилю і що все в порядку, немає. Потрібно вчитися жити в нових умовах”.

Карантин в Україні пом’якшать – як

Чиновник припустив, що з продовженням карантину пом’якшать окремі його положення: “Наприклад, плануємо пом’якшити умови обов’язкової обсервації. Можливо, будуть ще дві-три сфери, в яких ми розглянемо пом’якшення карантинних заходів”. Які саме це сфери, він не уточнив. Сферу ресторанного бізнесу, можливо, запустять тільки в середині літа.

Одночасно з цим Шмигаль в ході інтерв’ю представив гіпотетичну ситуацію, що відкривати бари і ресторани можна буде в липні.

Коли в Україні запустять транспорт

За його словами, транспорт будуть запускати поетапно: “Спочатку – полегшення обмежень функціонування міського транспорту, але при певних умовах і соціальній дистанції. Потім перейдемо до міжміського, потім – до міжобласного повідомлення, і, напевно, в самому кінці будемо розглядати відновлення авіаперевезень або глобальних залізничних перевезень”.

Метро 11 або 12 травня запускати не будуть:

“Метро – це 2 мільйони пасажирів щодня. Ми розуміємо, що через  одну хвору людину при цих умовах через тиждень вже будуть тисячі хворих. І це тільки через метро. Тому, щоб не кидатися гучними заявами, скажу, що точно не 11 травня”.

Коли Україна відкриє кордони

Через 30 днів, коли відкриють свої кордони країни Європейського союзу: “Сьогодні закриті не тільки кордон України, але закриті всі кордони наших сусідів. Ніхто не зможе ані заїхати, ані виїхати, тому що все навколо закрито. Сьогодні закрита і Європа, і Сполучені Штати, а вони увійшли в це карантинне піке набагато раніше за нас. Наприклад, Італія була попереду нас на місяць. Ми можемо спостерігати за європейськими державами – Польщею, Угорщиною, Румунією, як вони будуть себе вести щодо кордонів. Ми також бачимо яскраві приклади Німеччини, Іспанії, Італії. І в залежності від того, як будуть відкриватися їх кордони, можна додавати 30 днів і приблизно розуміти, що, ймовірно, такі ж дзеркальні заходи будуть і в Україні, якщо у нас буде спокійна ситуація”.

Безробіття

Шмигаль каже, що офіційно зареєстровано понад 400 тисяч безробітних, “однак розрахунково ми виводимо понад 2 мільйона людей, які або втратили роботу, або перебувають у тимчасових вимушених відпустках,  це так зване приховане безробіття”. В ході розмови чиновник також додав, що в Україну повернулися близько 2 млн заробітчан. Одночасно з цим, він визнає, що є ще декілька мільйонів людей, які були працевлаштовані неофіційно (частина з них також втратила роботу).

Шмигаль каже, що в Україні буде робота, пов’язана із збиранням врожаю, озелененням. Також буде велика кількість робочих місць на дорожньому будівництві. “Ми дамо можливість людям вже зараз заробляти мінімальні кошти”, – говорить чиновник.

За його словами, за таку роботу людина зможе отримувати від 6 до 8 тисяч гривень на місяць.

Говорив Шмигаль і про трудових мігрантів, які зупинили переказ коштів: “Частина з тих людей так і залишилася працювати за кордоном, і цей грошовий потік суттєво зменшиться, можливо, в два рази, але він не пропаде”.

Також, на його думку, цього літа українці не поїдуть відпочивати за кордон, тому гроші з країни вивозити не будуть: “За нашими підрахунками, до 5 мільярдів доларів не виїде з України в Туреччину, Єгипет і так далі під час літнього туристичного сезону. Тому такий природний компенсатор працює сам собою”.

Джерело: Народна Правда