Ціни на нафту впали по всьому світу, але Україна не зможе цим скористатися: подробиці

20 квітня вперше в історії ціна на травневі ф’ючерси нафти WTI стала негативною

Ціни на нафту впали по всьому світу, але Україна не зможе цим скористатися: подробиці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Україна не зможе зберігати дешеву нафту – нафтотранспортна система не розрахована на надання цих послуг.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомили в прес служба “Укртранснафти” (дочірня компанія “Нафтогазу”, яка забезпечує транспортування нафти в Європу) у відповідь на запит «Інтерфакс-Україна».

«Все технічне обладнання нафтотранспортної системи (трубопроводи, резервуарні парки, нафтоперекачувальні станції) було спроектовано і побудовано виходячи з її основного виробничого завдання – забезпечити надійне і безперешкодне транспортування нафти», – повідомили в Укртранснафті.

Там також зазначають, що українське законодавство не передбачає можливості зберігання нафти іноземними компаніями в українських резервуарах для нафти. Нафту в Україну можна доставляти тільки в режимі імпорту (що передбачає сплату податків і мит) і режимі транзиту.

Відзначимо, зараз в світі спостерігаються надлишки нафти, через що її ціна стрімко падає.

«Для країн – видобувачів зараз складний момент. У них є три варіанти. Перший — швидко скорочувати видобуток, що може зробити США за рахунок сланцевих технологій, але не може Росія,  у неї багато родовищ знаходяться на завершальній стадії розробки і, якщо зараз припинити видобуток, потім його вже не можна буде відновити. Другий — різко наростити продаж за низькими цінами і виграти за рахунок обсягів. Третій — продавати надлишки хоча б за скільки-небудь. Для країн-покупців у зв’язку з цим зараз сприятливий момент для формування стратегічних запасів. Закупівлі активно веде Білорусь. У нас це неможливо, немає нормативної бази. Законопроекту про створення таких запасів так і не дали хід», — пояснював ЗМІ керівник спеціальних проектів НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев.

Нагадаємо, 20 квітня вперше в історії ціна на травневі ф’ючерси нафти WTI стала негативною, досягнувши до кінця торгів мінус 37,6 доларів за барель. Це означає, що продавець повинен доплатити покупцеві.  Однак 21 квітня ціна на американську нафту на світових біржах вийшла з негативної зони.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...