Гривня обвалиться на 25%: прогноз міжнародних аналітиків

Гривня різко знецінилася в середині березня

Гривня обвалиться на 25%: прогноз міжнародних аналітиків
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У 2020 році курс гривні впаде на 25%, тоді як в минулому році гривня зміцнилася на 14%, з початку поточного року курс нацвалюти впав майже вполовину від прогнозу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у прогнозі аналітиків рейтингового агентства Fitch Ratings.

Loading...

Як повідомляється, після зміцнення на 14% до долара у 2019 році, гривня різко знецінилася в середині березня, відображаючи підвищене неприйняття ризику і пов’язаний з панікою попит на іноземну валюту.

Крім того, Національний банк дозволив обмінному курсу скоректуватися, але втрутився, щоб згладити різкі коливання: чисті продажі у березні склали 2,2 млрд доларів. Проте, НБУ повернувся до позиції чистого покупця валюти протягом останніх трьох тижнів, нагадали у Fitch.

Нагадаємо, Національний банк України  (НБУ) різко погіршив прогноз щодо зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) в Україні у 2020 році у зв’язку з пандемією коронавірусу. В НБУ прогнозують, що відновлення економіки України розпочнеться в 2021 році.

Додамо, що Національний банк України прийняв рішення, згідно з яким з 24 квітня в Україні буде знижена облікова ставка – з 10% до 8%. 

До слова,  за  місяць після введеного  в Україні через поширення коронавірусу карантину Національний банк України (НБУ) зробив аналіз ситуації в економіці країни і сфері банківських послуг і оцінив вплив обмежувальних заходів як нормальний.

Джерело: Народна Правда
загрузка...