Карантин в Україні: які соціальні гарантії пообіцяли ФОПам

Соціальні гарантії стосуються підприємців з дітьми, а також людей, які втратили роботу і зареєструвалися в центрі зайнятості як безробітні

Карантин в Україні: які соціальні гарантії пообіцяли ФОПам
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Новини

22 квітня Кабінет міністрів продовжив карантин, який ввели через спалах коронавірусу COVID-19, до 11 травня. У зв’язку з цим уряд прийняв рішення щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій для фізичних осіб-підприємців, у яких є діти, і людей, які втратили роботу і зареєструвалися в центрі зайнятості в якості безробітних.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Loading...

Антикризові заходи для ФОПів

Запроваджено виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку та сплачували єдиний соціальний внесок, на період карантину та на один місяць після дати його відміни.

Такою допомогою може скористатися близько 300 тисяч сімей. Вона надаватиметься на кожну дитину до 10 річного віку у розмірі прожиткового мінімуму (для дітей віком до 6-ти років – 1 779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218 гривень).

Антикризові заходи для безробітних
Для громадян, які втратили роботу або не мають можливості працевлаштуватися під час карантину, спрощено доступ і надана можливість отримати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, яка, в свою чергу, передбачає і доплати на кожну дитину.

Розмір середньомісячної допомоги для малозабезпеченої сім’ї, в якій виховуються неповнолітні діти, буде складати від 2800 до 3020 гривень.

Субсидії
Збільшено з двох до трьох місяців термін простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг одержувачами житлових субсидій та пільг, за наявності якої житлова субсидія не призначається.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що в Україні буде робота, пов’язана із збиранням врожаю, озелененням. Також буде велика кількість робочих місць на дорожньому будівництві. «Ми дамо можливість людям вже зараз заробляти мінімальні кошти», — говорив чиновник. За його словами, за таку роботу людина зможе отримувати від 6 до 8 тисяч гривень на місяць.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...