Ціна на нафту почала стрімко зростати: скільки коштує “чорне золото”

Ціну на нафту підштовхнули погрози Дональда Трампа на адресу Ірану

Ціна на нафту почала стрімко зростати: скільки коштує “чорне золото”
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У четвер, 23 квітня, нафтовий ринок почав підніматися на тлі зростаючої загрози посилення конфлікту між США і Іраном – нафта марки WTI додала в ціні близько 30%. Також ціну на нафту підтримують сигнали про поступове відновлення попиту в Китаї.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Интерфакс-Украина”.

Вартість червневих контрактів на WTI в ході торгів на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) у четвер піднялася до $ 17,86 за барель, що на $ 4,08 (29,61%) вище за ціну на закриття попередньої сесії.

Червневі ф’ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures до цього часу подорожчали на $ 2,08 (10,21%) – до $ 22,45 за барель.

Напруженість у відносинах США і Ірану знову посилилася після того, як Тегеран заявив в середу про успішний запуск свого першого військового супутника.

США і їх союзники неодноразово висловлювали побоювання у зв’язку з подібними пусками в Ірані. Вони вважають, що справжньою метою іранських інженерів є не стільки відправка в космос супутників, скільки випробування балістичних технологій.

Слідом за цим американський президент Дональд Трамп написав в Twitter, що “проінструктував ВМС США, щоб вони обстрілювали і знищували будь-які іранські катери з озброєнням, якщо вони будуть дошкуляти нашим кораблям на морі”.

“Нафтовий ринок шукав щось, на що можна було б спертися після декількох днів хворобливого падіння цін, і сьогодні він знайшов розраду в подіях, що відбуваються”, – говорить аналітик по нафтовому ринку Rystad Energy Бьорнар Тонхауген.

“Погроза президента США знищувати іранські катери підвищує ймовірність нового витка конфлікту на Близькому Сході – в ключовому регіоні видобутку нафти, і трейдери зазвичай очікують в таких випадках скорочення поставок з регіону”, – цитує експерта MarketWatch.

Тим часом Китай в першому кварталі поточного року збільшив імпорт нафти на 5%, свідчать дані Associated Press. У березні імпорт зріс на 4,5% до аналогічного місяця минулого року.

Збільшення імпорту експерти пов’язують з нарощуванням Китаєм стратегічних резервів в умовах різкого падіння цін на нафту.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що нафту марки WTI 20 квітня впала в ціні — американське «чорне золото» коштує менше $14 за барель. Це мінімум з березня 1999 року.

Також нещодавно ми писали, про те, чому ціна нафти впала нижче нуля.

Джерело: Народна Правда