Всі симптоми коронавірусу: лікар описав перебіг хвороби по днях

Херсонський лікар докладно розповів, як переносив інфекцію коронавірусу

Всі симптоми коронавірусу: лікар описав перебіг хвороби по днях
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Сімейний лікар Володимир Шльонський, що працює в Олешківській районної лікарні, захворів COVID-19, і вже 18 днів лікується. Захворіла також його дружина та одинадцятимісячна дитина. Медик описав по днях свій стан, а також повідомив, що він заразився вірусом 2 або 3 квітня.

Loading...

Про хворобу він повідомив на своїй сторінці у фейсбуці. Ми публікуємо нотатки молодого лікаря. Можливо, це допоможе вчасно помітити тривожні симптоми у себе, і звернутися за допомогою.

Перший день. Першіння і незначне почервоніння горла, сухість у носі.

Другий день. Першіння і відчуття першіння в горлі посилилося, сухість у носі. О 13:00 почалася сильна слабкість, сонливість, незначний кашель. О 17:00 температура піднялася до 37,1. Була сильна слабкість, біль в очах, незначний кашель, але першіння зменшилося. Пізніше була сильна спрага, сухість у роті, носі.

Третій день. Сатурація – 98, при незначному навантаженні до 110 (пульс). Температура 37,4, відчуття печіння в грудній клітці, кашель, сильна слабкість, сильна біль в очах, біль у м’язах спини, попереку, стоматит.

Четвертий день. Сатурація 98, пульс – 92, при незначному навантаженні до 116. Температура 37,8, відчуття печіння в грудній клітці, незначна слабкість, незначна біль в очах, сильна біль в спині, сильний головний біль, точковий біль в грудній клітці при вдиху, неоформлене випорожнення, стоматит, осиплість голосу.

П’ятий день. В цей день у лікаря взяли ПЛР-тест. Сатурація – 99, пульс – 82. Сильні болі на висоті вдиху (із зміною положення тіла не пов’язані), кашель, рідке випорожнення, температура 37, стоматит, втрата нюху, осиплість голосу.

Шостий день. Сатурація – 98, пульс – 76. Температура 36,8 вранці, сухий кашель посилився, незначна слабкість, неоформлене випорожнення, стоматит, втрата нюху, болючість лімфовузлів, температура 37,2 ввечері.

Сьомий день. Сатурація – 98, пульс – 78. Температура 36,8 вранці, ввечері 37,2, сухий кашель, неоформлене випорожнення, стоматит, втрата нюху.

8-14 дні. Температура до 37,0, сухий кашель, нюх почав повертатися з 12 дня.

15-18 дні. Кашель зникає.

За словами лікаря, під час лікування він багато пив і перебував на самоізоляції. У його випадку ні жарознижувальну, ні антибіотики не знадобилися, адже хвороба протікала у легкій формі. Дружина Володимира та доньку теж відносно легко переносять хворобу і зараз одужують.

Всі симптоми коронавірусу: лікар описав перебіг хвороби по днях

Нагадаємо, коронавірус в Україні вже інфікував 7170 людина, 187 з них померли, 504 пацієнта вилікувались.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що за прогнозами вчених з Національної академії наук, пік захворюваності коронавірусом в Україні очікується в кінці квітня і початку травня (орієнтовно 8 травня). У зв’язку з цим, уряд продовжив карантин до 11 травня. У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що терміни карантинних заходів з подальшим їх ослабленням або, навпаки, жорсткістю, будуть залежати від темпу зростання захворювань COVID-19.

Джерело: Народна Правда
загрузка...