Скандальний “Ремдесівір” провалив клінічні випробування як засіб від коронавірусу

Препарат не покращує стан хворого, не зменшує вміст патогенних мікроорганізмів в крові, а також має сильний побічний ефект

Скандальний “Ремдесівір” провалив клінічні випробування як засіб від коронавірусу
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Противірусний препарат “Ремдесівір” (Remdesivir), який розглядали як можливий засіб для лікування коронавірусу COVID-19, провалив клінічні випробування.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише британська газета Financial Times з посиланням на чернетку звіту про дослідження, яка на короткий час з’явилася на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Loading...

У статті йдеться, що Ремдесівір, розроблений американською біофармацевтичною компанією Gilead Sciences, проходив клінічні випробування в Китаї. Виявилося, що він не покращує стан хворого і не зменшує вміст патогенних мікроорганізмів в крові хворого.

Видання зазначає, що у дослідженнях взяли участь 237 осіб, з яких Ремдесівір отримали 158 добровольців. До того ж, повідомляє Financial Times, у препарату виявився сильний побічний ефект – 18 пацієнтів були змушені припинити приймати медикамент.

При цьому ВООЗ вже прокоментували зникнення звіту. Там кажуть, що дослідження, яке знаходиться на стадії експертної оцінки, було опубліковано через помилку.

“Чорновий документ був наданий авторами (дослідження, – ред.) ВООЗ, він був випадково розміщений на нашому сайті і був вилучений, як тільки цю помилку помітили”, – наголошується в повідомленні організації зі штаб-квартирою в Женеві.

У Gilead Sciences звернули увагу на некоректні умови проведення клінічних випробувань. “Важливо те, що з причини дострокового припинення дослідження через низьке число добровольців воно не мало достатнього масштабу, щоб дозволити зробити статистично значущі висновки”, – наводиться в статті заяву компанії.

Нагадаємо, вчені озвучили 4 сценарію поширення коронавіруса COVID-19 в Україні. На їхню думку, в подальшому можуть захворіти від 290 тисяч до 34 мільйонів українців.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...