У Великобританії почали тестувати вакцину від коронавірусу на людях

Результати випробувань вакцини будуть відомі мінімум через кілька місяців, максимум - через півроку

У Великобританії почали тестувати вакцину від коронавірусу на людях
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

На даний момент специфічної вакцини або лікарських засобів проти COVID-19 не існує – йде тільки вивчення деяких лікарських засобів, чия ефективність буде перевірена у рамках клінічних досліджень. Свій внесок почала робити Великобританія, де проходить стадію клінічних випробувань на людях вакцина від коронавіруса.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє прес-служба Оксфордського університету.

У дослідженнях візьмуть участь 1 100 добровольців з різних міст країни.

Так, половині добровольців дослідники Оксфордського університету запропонують вакцину, розроблену для боротьби з Covid-19, а інша половина (контрольна група) отримає широко доступну вакцину проти менінгіту – щоб порівняти їх дію. Перші дві людини вже почали свою участь у випробуваннях 23 квітня. Одна з них також отримала вакцину від коронавірусу, а інша – від менінгіту.

Дослідники почали скринінг здорових добровольців (у віці 18-55 років) в березні для їх майбутнього випробування вакцини ChAdOx1 nCoV-19 в регіоні долини Темзи. Вакцина ChAdOx1 nCoV-19 створена на основі вірусу шимпанзе, в який додана частина генетичного коду коронавірусу. На думку вчених, результати випробувань цієї вакцини будуть відомі через кілька місяців, максимум – через півроку.

Нагадаємо, противірусний препарат «Ремдесівір» (Remdesivir), який розглядали як можливий засіб для лікування коронавірусу COVID-19, провалив клінічні випробування. Препарат не покращує стан хворого, не зменшує вміст патогенних мікроорганізмів в крові, а також має сильний побічний ефект.

Джерело: Народна Правда