Українські заробітчани терміново вилетіли у Фінляндію: що трапилося

В цілому Фінляндія планує залучити в цьому році до сільгоспробіт близько тисячі громадян України

Українські заробітчани терміново вилетіли у Фінляндію: що трапилося
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Українські заробітчани 23 квітня відлетіли в Фінляндію. На борту спецрейса перебували близько 200 сезонних працівника, яких найняли для проведення сільськогосподарських робіт.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у ТСН.

Це перший чартер, який влада Фінляндії організували на прохання своїх фермерів. Фіни вважають, що якщо заробітчани не будуть приїжджати, їх сільське господарство не зможе впоратися з весняної посівної.

Списки осіб і спецрейси узгоджуються з українським міністерством закордонних справ. Після прильоту всі працівники зобов’язані пройти двотижневий карантин.

В цілому Фінляндія планує залучити в цьому році до сільгоспробіт близько тисячі громадян України. При цьому до пандемії коронавіруса COVID-19 у Фінляндії протягом року на заробітки їздили близько 15 тисяч українців.

Фінляндія не єдина країна, яка задіює українців у сезонних роботах під час пандемії коронавіруса. Так, незважаючи на карантин, Угорщина надала для транзиту заробітчанам з України 4 години на добу, щоб вони могли потрапити в інші країни Європи на роботу.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше заявив, що єдиним джерелом коронавіруса COVID-19 в Україні були люди, які повернулися в країну з подорожей або заробітків.

Джерело: Народна Правда