Пожежний розповів про ще дві аварії на Чорнобильській АЕС до катастрофи 1986 року

Петро Шаврей: "Тоді був великий витік радіації. По всій території станції грунт глибиною з метр зняли. Місто Прип'ять мили "

Пожежний розповів про ще дві аварії на Чорнобильській АЕС до катастрофи 1986 року
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Ще до подій 26 квітня 1986 року був інцидент з витоком радіації на ЧАЕС, тоді загинули шестеро людей.

Про це виданню “Обозреватель” розповів один з ліквідаторів аварії на ЧАЕС, пожежний з Прип’яті Петро Шаврей.

За його словами, одного разу при завантаженні палива зірвався стрижень і розбив охолоджувальну сорочку.

“Тоді була великий витік радіації. По всій території станції грунт глибиною з метр зняли. Місто Прип’ять мили, машини у нас позабирали. Ми додому прийшли без форми, тому що вона була брудна, йшли в робочому білому вбранні. Тоді всі прилади зашкалювали”, – згадував він.

Як стверджує Шаврей, симптоми були такі, як при променевої хвороби: слабкість, нудота, блювота.

“Після цієї аварії шість осіб з однієї бригади померли в клініці, один за іншим. Але нам нічого не говорили”, – додав ліквідатор.

Друга аварія сталася в турбінному цеху, сказав пожежник.

“Завантажували ротор – і він зірвався, полетів, і стався витік водню. Якби у той момент були зварювальні роботи, то був би вибух, станція би просто звалилася”, – стверджує Шаврей.

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції у квітні 1986 року стала однією з найбільших промислових ядерних катастроф в історії. За міжнародною шкалою ядерних подій, прийнятої в 1988 році, аварія на ЧАЕС – одна з двох, яку оцінили максимальним, сьомим, рівнем небезпеки. Порівнянна з нею за масштабами тільки катастрофа на японській АЕС “Фукусіма-1” 2011 року.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла: Річниця Чорнобильської катастрофи, що змінилося у зоні відчуження з моменту катастрофи.

Нагадаємо, на 34-ту річницю аварії на ЧАЕС Чорнобильська зона знаходиться у вогні. Тривалі пожежі, які вдалося загасити 14 квітня, через піщані бурі розгорілися знову.

Джерело: Народна Правда