Створена детальна геологічна карта Місяця

На складання геологічної карти пішли десятиліття

Створена детальна геологічна карта Місяця
Автор Олена Лавринець в Наука/Новини
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Американські вчені створили першу детальну геологічну карту поверхні Місяця. На складання геологічної карти пішли десятиліття і безліч даних, зібраних астронавтами NASA і орбітальними апаратами.

Loading...

Карту супутника Землі масштабом 1:5 000 000 опублікувала Геологічна служба США, передає Science News.

Людство все пильніше придивляється до Місяця не як до яскравого небесного тіла, а як до нового об’єкту підкорення. Але перш ніж ми знову ступимо на поверхню супутника і, тим більше, облаштуємо там поселення, належить виконати безліч підготовчої роботи. Американські вчені зробили свій внесок у це, склавши першу повну карту геологічної будови Місяця.

“Людей завжди захоплювала тема Місяця і того, коли ми зможемо туди повернутися. Це приголомшливо, що USGS створила інструмент, який допоможе NASA в плануванні нових місій”, – повідомив директор Геологічної служби США (USGS) Джим Рейлі.

Дослідники пояснили, що кожен відтінок кольору на карті означає породу або осад, включаючи кратери, басейни і стародавні лавові поля.

“Більш темні, більш земні тони – це ландшафти гірського типу, а червоного і пурпурного кольору, як правило, являють собою більше вулканічні і лавові потоки”, – пояснив геолог Джеймс Скіннер.

Така точна карта дозволить вченим визначати вік місячних кратерів, що дасть краще поняття для уявлення про історію Місяця. Також це у майбутньому допоможе для наступних місій на супутник і дасть визначати регіони з багатими корисними ресурсами.

Геологічну карту створювали на основі картографічних даних шести регіонів Місяця, які були вивчені місій “Аполлон”. Також допомогла інформація, яку збирали космічні апарати під час обльотів природного супутника нашої планети.

Нагадаємо, геологи з Канади і США представили нове дослідження, яке доводить, що під поверхнею Місяця можуть знаходитися великі поклади дорогоцінних металів.

Вперше в історії людства космічний апарат сів на зворотному боці Місяця — історичний крок в освоєнні супутника Землі здійснив космічний апарат китайської місії «Чан’е-4».

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...