В МОЗ повідомили, коли розпочнуть масове тестування на антитіла до коронавірусу

Глава МОЗу назвав особливості українських ІФА-тестів

В МОЗ повідомили, коли розпочнуть масове тестування на антитіла до коронавірусу
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Імуноферментні тести (ІФА-тести) українського виробництва почнуть масово використовувати в країні для визначення антитіл до коронавірусу лише після того, як вони пройдуть всі необхідні “випробування”. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це на брифінгу МОЗ в неділю, 26 квітня,  заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Щодо ІФА-тестів, зокрема й українського виробництва, то ми розпочнемо їх використовувати тільки після 100-відсоткової впевненості в тому, що вони достовірні“, – сказав він.

За словами Степанова, перед тим, як почати закуповувати і використовувати для діагностики коронавірусу українські ПЛР-тести, так само були проведені всі необхідні експертизи.

Очільник МОЗ також підкреслив, що ІФА-тести відрізняються від ПЛР тим, що перші визначають антитіла до збудника інфекції – тобто, чи перехворіла людина нею. Тоді як другі є “золотим стандартом” діагностики СOVID-19 – вони визначають наявність геному вірусу в організмі.

“Саме тому в діагностиці коронавірусу в Україні ми працюємо лише з ПРЛ-тестами нашого виробництва. За точністю результатів вони не відрізняються від найкращих тест-систем, які існують в світі. І тільки вони здатні на 100% сказати – хвора людина або ні, чи одужала вона”, – наголосив Степанов.

Нагадаємо, станом на ранок 26 квітня в світі заражено більше 2,9 млн чоловік. Жертвами коронавірусу у всьому світі стали більше 203 тисяч чоловік.

Додамо, що станом на 9 ранку 26 квітня в Україні 8617 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 209 летальних, 840 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 492 нових випадки.

Джерело: Народна Правда