Українців почнуть перевіряти на імунітет до коронавірусу: всі подробиці

Перевагу будуть віддавати тестам вітчизняного виробництва

Українців почнуть перевіряти на імунітет до коронавірусу: всі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

У Міністерстві охорони здоров’я вирішують, як використовувати тести імуноферментного аналізу (ІФА) на виявлення антитіл до коронавірусу  – ІФА-тести,  в тому числі українського виробництва.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомив міністр охорони здоров’я  Максим Степанов на брифінгу 27 квітня.

“ІФА- тести виявляють антитіла присутні в крові людини, яка перехворіла коронавірусною хворобою.  Порівнюючи з іншими захворюваннями, ми можемо вважати, що людина, в якої  є антитіла, має відповідний імунітет і не є вразливою до COVID-19. Ми розглядаємо використання ІФА-тестів, але в який спосіб будемо це робити – визначимося на цьому тижні, – розповів міністр.

Глава міністерства зазначив, що перевагу будуть віддавати тестам вітчизняного виробництва.

“Ми розглядаємо можливість використання українських тестів такого типу, якщо вони будуть відповідати стандартам. Вітчизняні будуть у нас в пріоритеті. Вважаю підтримку українського виробництва – правильним рішенням”, – пояснив очільник МОЗу.

Крім того, Максим Степанов додав, що “золотим стандартом виявлення COVID-19 є ПЛР-тести”.

“Ми кожного дня нарощуємо кількість їх здійснення, розширюємо алгоритми та механізми тестування. На минулому тижні додали тестування медичних працівників”, – додав він.

Як відомо, на даний  момент специфічної вакцини або лікарських засобів проти COVID-19 не існує – йде тільки вивчення деяких лікарських засобів, чия ефективність буде перевірена у рамках клінічних досліджень. Свій внесок почала робити Великобританія, де проходить стадію клінічних випробувань на людях вакцина від коронавіруса.

Джерело: Народна Правда