28 квітня в Україні: яке сьогодні свято

Іменини Олександр, Андрій, Аристарх, Віктор, Кіндрат, Леонід, Лук'ян, Севастян, Трохим, Федір, Анастасія, Василина

28 квітня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

28 квітня у православних Радониця, а за народним календарем Пудів день.
Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Радониця
У вівторок другого тижня після Пасхи, через день після Фоминої неділі, Православна Церква встановила день поминання покійних, перше після свята Великодня. Цей день називається Радоницею і вважається Великоднем для покійних.

Loading...

У день Радониці християни символічно розділяютьвеликодню радість про воскресіння Спасителя з членами Церкви, що вже залишили цей світ.

Етимологічно слово «радониця» сходить до слів «рід» і «радість», причому, особливе місце Радониці в річному колі церковних свят — одразу після Світлого великоднього тижня — як би зобов’язує християн не сумувати і не нарікати з приводу смерті близьких.

Саме на Радоницю існує звичай святкування Великодня на могилах покійних, куди приносять фарбовані яйця та інші пасхальні страви. Зазначимо, в цьому році через карантин, який ввели на фоні спалаху коронавірусу COVID-19, українцям рекомендують перенести день відвідування кладовищ.

Пудів день
В цей день церква відзначає пам’ять апостолів від сімдесяти Аристарха, Пуда і Трохима. За переказами, вони були учнями і послідовниками святого Павла і разом з ним проповідували слово Боже.

Нагадаємо, у травні 2020 православні українці відзначатимуть День Миколи Чудотворця, а також Вознесіння Господнє.

Джерело: Народна Правда
загрузка...