Ослаблення карантину в Україні: коли запрацюють перукарні та кафе

Транспорт на першому етапі продовжить роботу в обмеженому режимі

Ослаблення карантину в Україні: коли запрацюють перукарні та кафе
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Новини

Якщо в Києві не буде різкого стрибка кількості інфікованих COVID-19, то карантин почнуть послаблювати з 12 травня.

Про перший етап ослаблення обмежувальних заходів в ході брифінгу повідомив мер столиці Віталій Кличко, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

За його словами, карантин не знімають, а лише послаблюють: “Зазначу, це не зняття обмежень, а їх ослаблення. Якщо через тиждень-два після їх введення ми не побачимо стійкої динаміки захворювання, тоді будемо переходити до другого етапу. Якщо ні – то до другого етапу не перейдемо. У разі погіршення ситуації будемо повертатися до карантину. Це потрібно зрозуміти”.

Кличко повідомив, що на першому етапі в Києві буде дозволено роботу непродовольчих магазинів загальною площею до 300 кв. м з вимогою присутності не більше 1 відвідувача на 10 кв. м площі. Власників зобов’яжуть проводити санітарну обробку приміщень двічі на день.

Мер підкреслив, що зможуть почати роботу і перукарні та салони краси – виключно за попереднім записом, не більше 1 клієнта на кожну послугу одночасно з вимогою санітарної обробки або кварцування робочого місця після кожного клієнта.

Кафе, ресторани, матимуть можливість працювати на винос з вимогою санітарної обробки двічі в день. У Києві дозволять роботу тимчасових споруд із забороною споживання їжі та напоїв на місці.

Працюватимуть і невеликі виробництва непродовольчих товарів та підприємства побутового обслуговування, ательє, побутові послуги з дотриманням вимог – не більше 1 співробітника і 1 клієнта на 10 кв. м.

Буде дозволено роботу адвокатських, нотаріальних бюро, аудиторів теж з вимогою не більше 1 відвідувача на 10 кв. м площі того приміщення, де вони працюють. Також зможуть працювати автокінотеатри.

Кличко зазначив, що в усіх установах та підприємствах буде обов’язковою термометрія співробітників і відвідувачів: “Якщо клієнт без маски – його не будуть впускати в приміщення. Або це відповідальність того, хто надає послуги. Він повинен забезпечити клієнта маскою”.

Одночасно з цим на першому етапі не відкриють великі торговельні центри та магазини. Але при цьому люди зможуть гуляти в парках і скверах – групами не більше двох осіб або двоє дорослих і двоє дітей.

Кличко висловив сподівання, що уряд внесе ринки в перелік об’єктів, яким дозволено працювати.

Мер також додав, що карантин залишать без змін для шкіл, дитячих садків, дитячих і спортивних майданчиків, прибережних зон відпочинку. Ослаблення обмежень для їх відвідування буде вже наступним етапом.

Громадський транспорт на першому етапі продовжить працювати поки що в обмеженому режимі. Метро у столиці відкриється за рішенням уряду. Приміський транспорт чиновники пообіцяли відкрити в першу чергу.

Як повідомлялося раніше, в Києві, незважаючи на карантин, продовжує працювати ресторан «Велюр», який належить мережі «Наша карта» народного депутата від «Слуги народу» Миколи Тищенка.

Також повідомлялося, що незважаючи на карантин, українці планують відпочинок на травневі свята. Так, 8% українців планують в ці дні відвідати своїх рідних і друзів. Одночасно з цим, три чверті громадян країни (74%) планують дотримуватися карантину і залишатися вдома.

Джерело: Народна Правда
загрузка...